کسانی که سربازی نرفتند چه وام هایی میتوانند بگیرند؟ | سربازی نرفته ها بخوانند!

به گزارش باملین اگر تا همین چند سال پیش سربازی نرفته بودید از بسیاری از امکانات رفاهی و تسهیلات محروم بودید، اما امروزه اینطور نیست و سربازی نرفته ها نیز می توانند از وام ها، گواهینامه و … برخوردار باشند. در ادامه مطلب قصد داریم وام هایی را به شما معرفی کنیم که سربازی نرفته ها نیز می توانند آنها را دریافت کنند و برای دریافت آنها هیچ نیازی به کارت پایان خدمت نیست.

وام دانشجویی

اگر در دانشگاه دولتی یا آزاد قبول شدید و برای پرداخت هزینه‌های شهریه دانشگاه، خوابگاه، اجاره خانه و البته هر مشکل دیگری که به دانشجوها مربوط باشد، می‌توانید روی دریافت وام دانشجویی حساب باز کنید. بزرگ‌ترین مزیت وام دانشجویی هم این است که نیازی به کارت پایان خدمت ندارد. طبیعتا خیلی از دانشجویان پسر بعد از پایان دوران دبیرستان وارد دانشگاه می‌شوند و فرصتی برای سربازی رفتن نداشته‌اند. پس منطقی نیست که وام دانشجویی را به شرط پایان خدمت به متقاضیان بدهند. برای گرفتن وام دانشجویی نیازی به سربازی رفتن ندارید، اما حواس‌تان باشد که به مشروط‌شده‌ها این وام را نمی‌دهند. اولین قدم برای گرفتن وام دانشجویی هم رفتن به سایت صندوق رفاه دانشجویی است. شرایط گرفتن این تسهیلات را در رده کامل توضیح داده‌ایم و کافی است به صفحه «وام دانشجویی» سر بزنید.

 

وام فرزندآوری

اگر هنوز سربازی نرفته‌اید اما ازدواج کرده‌اید و آن قدر دل‌تان دریا بوده که بچه‌دار هم شده‌اید، اشکالی ندارد. در عوض همه دردسرها و هزینه‌های بچه‌داری، یک مزیت هم برایتان کنار گذاشته‌اندِ؛ وام فرزندآوری. دریافت وام فرزندآوری به کارت پایان خدمت نیاز ندارد، اما تاریخ تولد کودک خیلی مهم است. تنها فرزندانی که از اول فروردین ۱۴۰۰ به بعد دنیا آمده‌اند، مشمول دریافت وام قرار می‌گیرند. برای دریافت تسهیلات دانشجویی، اولین شرط دانشجو بودن است. گام دوم هم ورود به سایت «صندوق رفاه دانشجویان» و ثبت‌نام در پورتال آن است. برای طی کردن موفق مراحل ثبت نام و انجام مراحل تایید، حتما با شماره تلفن همراهی ثبت‌نام کنید که به نام خودتان است. در نهایت هم یادتان باشد که برای گرفتن این وام نباید شاغل باشید، چون صندوق رفاه دانشجویان وضعیت شغلی شما را استعلام می‌کند و اگر کد بیمه‌ای به نام شما وجود داشته باشد، امکان دریافت وام را ندارید.

 

وام ازدواج

در سال‌های اخیر مزایای خوبی برای جوانان فراهم شده تا با دغدغه کمتری ازدواج کنند. یکی از این مزیت‌ها آسان‌گیری برای دریافت وام ازدواج است. از ساده‌تر کردن مراحل دریافت وام، تا کمتر شدن تعداد ضامن‌ها و البته افزایش مبلغ وام که برای امسال است (۱۸۰ میلیون تومان برای هر کدام از زوجین و ۲۲۰ میلیون تومان برای مردان زیر ۲۵سال و زنان زیر ۲۳سال).  کارمزد ۴درصدی این وام و البته اقساط بلندمدت ۱۰ساله هم از دیگر مزایای گرفتن وام ازدواج است. پس اگر هنوز سربازی نرفته‌اید و قصد گرفتن وام ازدواج را دارید،  بدون هیچ مانعی امکان‌پذیر است. اولین کار برای گرفتن تسهیلات ازدواج هم رفتن به سامانه « تسهیلات وام قرض‌الحسنه ازدواج» است.

 

وام ودیعه مسکن

در دوران کرونا، با موافقت رییس جمهور قرار شد که دریافت وام ودیعه مسکن هم نیازی به کارت پایان خدمت نداشته باشد. تصمیمی که مهرماه سال ۱۴۰۰ هم به بانک‌ها ابلاغ شد و همه آنها ملزم هستند به پرداخت وام ودیعه مسکن به متقاضیان بدون طلب کردن کارت پایان خدمت. البته یادتان باشد برای دریافت این وام حتما باید متاهل بوده و حداقل ۵سال در همان شهری که خانه اجاره کرده‌اید، سابقه سکونت داشته باشید. وسعت خانه هم نباید از ۷۵متر در تهران و ۹۰ متر در باقی شهرها بیشتر باشد. البته گرفتن وام ودیعه مسکن شرایط دیگری هم دارد که برای اطلاع از این شرایط و سقف وامی که می‌توانید از بانک بگیرید، بهتر است مطلب «وام ودیعه مسکن» سایت رده را یکبار بخوانید.