گرانترین سفرهای دریایی جهان در سال ۲۰۲۴

به گزارش باملین روزنامه اسپانیایی زبان ال پائیس نوشت، اگر از سفرهای دریایی متنفرید، شاید به این دلیل است که سفر دریایی محبوب خودتان را پیدا نکرده‌اید. سفرهای دریای انواع دارد، از سفرهای دریایی کوچک در مناطق دورافتاده که در آن به جای رقص کنگا، در سخنرانی‌های متخصصان جانورشناسی یا یخبندان‌شناسی شرکت می‌کنید تا سفرهای دریایی بسیار لوکس که فقط برای افراد ثروتمند مناسب است. در آنجا دیگر مجبور نخواهید بود برای یک صندلی آفتابگیر در استخر بجنگید یا در صف یک برگر خشک از بوفه منتظر بمانید. در اینجا هشت مورد از گران ترین سفرهای دریایی جهان را معرفی می کنیم. همه آنها ویژگی های مشترکی دارند: سوئیت های لوکس، بسیاری از آنها دارای تراس خصوصی، و خدمات رستوران ۲۴ ساعته، و البته، باشگاه بدنسازی، استخر آب گرم، سونا و اسپاو…

۱. دور دنیا در ۱۴۵ روز

این سفر ۱۴۵ روزه در ۱۱ ژانویه ۲۰۲۴ از لس آنجلس شروع میشود و در ۵ ژوئن در بندر پیرئوس در آتن به پایان می رسد. این کشتی، یک کشتی تفریحی فوق لوکس است، که فقط افرادی سوارش میشوند که بتوانند ۷۵ هزار و ۴۹۹ یورو پرداخت کنند. این کشتی نیمی از سال را در سفر خواهد بود و از طریق اقیانوس آرام، اقیانوس هند و مدیترانه جهان را در می نوردد. البته شما می‌توانید از میانه راه سوار کشتی بشوید و هزینه کمتری بپردازید چیزی حدود ۱۰ تا ۴۰ هزار یورو.

گرانترین سفرهای دریایی جهان در سال ۲۰۲۴

۲. روزی ۱۰ هزار دلار

یک ماه و نیم قایقرانی در رودخانه های اصلی اروپای مرکزی! هزینه این سفر چیزی بین ۲۴ هزار و ۹۹۹ دلار (بر اساس تعداد دو نفر در هر کابین) تا ۵۵ هزار و ۹۹۸ دلار برآورد شده است یعنی بیش از ۱۰۰۰ دلار در روز. این کشتی از آرل فرانسه به حرکت در می آید و پس از عبور از هلند، آلمان، هلند، بلژیک، اتریش، جمهوری چک، اسلواکی، مجارستان، کرواسی، صربستان، بلغارستان و رومانی، در رومانی به پایان می رسد. این سفر ۴۵ شب به طول می انجامد. حرکت بعدی آن برای ۲۰ آوریل برنامه ریزی شده است که در ۴ ژوئن ۲۰۲۴ به پایان می رسد.

۳. قطب شمال، از نروژ تا کانادا

برای کسانی که به مناظر یخ زده، دریاهای سرد و مکان های دور افتاده علاقه دارند، این سفر دریایی ۳۰ روزه یک سفر دریایی مناسب شماست، به شرطی که برای هر نفر ۳۲ هزار و ۷۰۰ یورو داشته باشید. ساده ترین هزینه های کابین در جزایر سوالبارد ایسلند و در بنادر مختلف کانادا توقف می کند. هزینه ای که می پردازید شامل همه چیز می شود، از ترانسفر خصوصی مسافران تا خورد و خوراک. زمان حرکت این کشتی ۱۵ ژوئن ۲۰۲۴ است.

۴. دور دنیا از اسپانیا

در ۱۳ ژانویه ۲۰۲۴ از بارسلون حرکت کنید تا با کشتی کوستا دلیزیوسا دور دنیا را بگردید. در مجموع، ۱۱۵ روز سفر در سراسر خواهید بود و از هفت دریا عبور میکنید. از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام میروید و از ژاپن و شیلی دیدن میکنید. از استرالیا، هند، جزایر فیجی و پلی‌نزی فرانسه هم عبور میکنید. این سفر از ۱۸ هزار و ۴۰۹ یورو شروع می شود و ۶ می ۲۰۲۴ در ساونا، ایتالیا به پایان می رسد.

گرانترین سفرهای دریایی جهان در سال ۲۰۲۴

۵. از آلاسکا تا ژاپن

کشتی لوکس سون سیز اکسپلور، یک تور ۲۰ روزه ارائه می دهد که سفر خود را از ونکوور کانادا آغاز می کند و از طریق گذرگاه داخلی به آلاسکا می رساند. پس از چهار روز دریانوردی در اقیانوس آرام، کشتی وارد آب ‌های ژاپن می ‌شود و در کوشیرو، هاکوداته، سندای و یوکوهاما توقف می‌کند. شما میتوانید با پرداخت ۱۰ هزار و ۳۷۹ یورو به در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۵ سفر جذابتان را آغاز کنید.

۶. سفر به هاوایی

کشتی اکسپلورا از ونکوور کانادا شروع به حرکت میکند و از طریق اقیانوس آرام شمالی به سمت هاوایی حرکت خواهد کرد. این کشتی در این مقاصد توقف میکند: هیلو، هونولولو، لاهاینا و ناویلی ویلی. و در نهایت دوباره به کانادا برمیگردد. این سفر ۱۹ روزه ، که در ۱۸ آوریل ۲۰۲۴ آغاز میشود، از ۹ هزار و ۶۵۰ یورو به ۲۰ هزار و ۸۵۰ یورو هزینه دارد.

۷. ویتنام، کامبوج و تایلند

میتوانید در این سفر دریایی احساس پادشاهی کنید. کشتی سیبورن انکور با ظرفیت ۶۰۴ مسافر از هنگ کنگ به سنگاپور می‌رود و از دریای چین جنوبی و خلیج تایلند می‌گذرد. این سفر لاکچری ۱۴ روز به طول می انجامد و ۶ هزار و ۱۹۹ یورو هزینه دارد. اگر میخواهید از این سفر جا نمانید تا قبل از ۲۰ ژانویه ۲۰۲۴ اقدام کنید.

گرانترین سفرهای دریایی جهان در سال ۲۰۲۴

۸. کارائیب و پاناما

مسافران این سفر تفریحی با یک تور لوکس و خوش منظره از خلیج مونتگو در شمال جامائیکا حرکت می‌کنند تا به جزیره پروویدنسیا کلمبیا و جزایر ذرت نیکاراگوئه بروند. سپس به پاناما می روند، در بوکا دل تورو، مجمع الجزایر سن بلاس و جزیره سن خوزه توقف می کنند. در نهایت این سفر در فورت آمادور در پایتخت پاناما به پایان می رسد. این سفر لاکچری از ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ آغاز می شود و ۹ روز طول می کشد. هزینه سفر هم ۷ هزار و ۵۲۳ یورو برای هر نفر تعیین شده است.