گران‌ ترین پنت هاوس لوکس دبی چقدر ارزش دارد؟

پنت هاوس لوکسی در طبقه ۷۱اُم در دوبی که در اطراف آن استخری بزرگ وجود دارد، به قیمت شگفت‌انگیز ۱۰۰ میلیون پوند فروخته شد و آن را به گران‌ترین پنت هاوس مجلل در این کشور تبدیل کرد.

به گزارش باملین، این پنت هاوس ۵ خوابه که تقریبا ۲،۰۰۰ متر مربع مساحت دارد، در بالای یک برج ۷۱ طبقه قرار گرفته است و چشم‌اندازی دیدنی رو به شهر دارد. این پنت هاوس در برجی به نام کومو رزیدنس شناخته می‌شود، هنوز ساخته نشده است و در جزیره نخل جمیرا واقع شده که مجمع‌الجزایری از جزایر مصنوعی است و به خاطر ویلا‌های طراحی شده، هتل‌های مجلل و باشگاه‌های ساحلی با استخر‌های بزرگ خود شهرت دارد.

این پنت هاوس در موقعیت استراتژیکی در شهر قرار گرفته و چشم‌اندازی از خط افق دوبی از جمله برج خلیفه، برج العرب و مارینای دوبی را ارائه می‌دهد.

یک استخر ۳۶۰ درجه در بام که به صاحبان آن اجازه می‌دهد از چشم‌انداز زیبای جزیره نخل جمیرا لذت ببرند نیز از دیگر ویژگی‌های این پنت هاوس است. بنا به گفته سازندگان، برج کومو رزیدنس یک آسمانخراش بلند با ارتفاع بیش از ۳۰۰ متر خواهد بود و این برج تنها ۷۶ آپارتمان دارد که هر کدام بین ۲ تا ۷ اتاق خواب خواهند داشت و شامل یک ساحل شنی خصوصی بلند و یک استخر ۲۵ متری نیز می‌شود.

هر طبقه تنها یک آپارتمان خواهد داشت و همه آن‌ها توسط آسانسور‌های خصوصی سرویس‌دهی می‌شوند. قیمت شروع واحد‌ها ۴.۵ میلیون پوند تعیین شده بود که تا ۱۰۰ میلیون پوند افزایش می‌یابد.

این برج مسکونی در حال حاضر در دست ساخت است و تا اواخر سال ۲۰۲۷ برای اسباب‌کشی خریداران آماده خواهد بود.

بنا به گفته سازندگان، پس از پنت هاوس D در وان هاید پارک لندن به قیمت ۱۹۰ میلیون پوند، و آپارتمان مجلل برج اودئون در موناکو به قیمت ۳۴۵ میلیون پوند، پنت هاوس مجلل کومو رزیدنس به عنوان سومین پنت هاوس گران‌قیمت در جهان رتبه‌بندی می‌شود.

رکورد قبلی فروش پنت هاوس در دوبی مربوط به چند ماه پیش است که پنت هاوس هتل مرسی العرب به قیمت ۹۰ میلیون دلار فروخته شد.