گشت و گذار در امن‌ترین نقاط جهان / سفری به ۱۰ کشور برتر در سال ۲۰۲۴

به گزارش باملین به نقل از روزیاتو، هنوز هم می توانید کشورهای امن و آرامی را در گوشه و کنار دنیا پیدا کنید که سفری فراموش نشدنی و بی دغدغه را برای شما رقم بزنند.

در این مقاله ۱۰ کشور امن دنیا در سال ۲۰۲۴ را به شما معرفی می کنیم:

۱۰٫ ایرلند: سرزمینی سرسبز با مردمانی خونگرم و آرام. ایرلند به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت، ثبات سیاسی و اجرای قانون قوی به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود.

۹٫ جمهوری چک: کشوری با معماری باشکوه و تاریخ غنی. جمهوری چک به دلیل وجود جوامع امن، جرم و جنایت کم و دسترسی دشوار به اسلحه در رتبه نهم این فهرست قرار گرفت.

۸٫ کانادا: سرزمینی وسیع با طبیعتی بکر و چشم نواز. کانادا به دلیل قوانین سختگیرانه کنترل اسلحه، نرخ پایین جرم و جنایت و محیط سیاسی باثبات به مکانی امن برای زندگی و سفر تبدیل شده است.

۷٫ اسلوونی: کشوری کوچک با جاذبه های طبیعی و فرهنگی فراوان. اسلوونی به دلیل نرخ بسیار پایین جرم و جنایت، ثبات سیاسی و استاندارد بالای زندگی در رتبه هفتم این فهرست قرار دارد.

۶٫ سوئیس: سرزمینی کوهستانی با مناظر شگفت انگیز و طبیعت فوق العاده. سوئیس به دلیل ثبات سیاسی، جرم کم و بی طرفی در درگیری های بین المللی به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود.

۵٫ سنگاپور: کشوری مدرن با پیشرفت چشمگیر. سنگاپور به دلیل قوانین سختگیرانه و جریمه های بالا برای نقض قانون، نرخ بسیار پایین جرم و جنایت و نیروی پلیس موثر در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفت.

۴٫ نیوزلند: سرزمین مردمانی مهمان نواز و طبیعت بکر. نیوزلند به دلیل ثبات سیاسی، جرم و جنایت کم و ارزش های اجتماعی قوی به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته می شود.

۳٫ اتریش: کشوری با فرهنگ غنی و تاریخ غنی. اتریش به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت، ثبات سیاسی و آرامش اجتماعی در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد.

۲٫ دانمارک: کشوری شاد و مرفه با مردمی آرام. دانمارک به دلیل نرخ پایین جرم و جنایت، استاندارد بالای زندگی، اعتماد و صداقت در جامعه در رتبه دوم این فهرست قرار دارد.

۱٫ ایسلند: سرزمینی یخی با مناظر باورنکردنی و طبیعت بکر. ایسلند به دلیل جمعیت کم، نرخ پایین جرم و جنایت، اعتماد عمیق بین مردم و استاندارد بالای زندگی به عنوان امن ترین کشور جهان در سال ۲۰۲۴ شناخته شده است.