گوشت قرمز برای مبتلایان به سرطان پروستات خطرناک است!

محققان می‌گویند بیماران مبتلا به سرطان پروستات که مصرف گوشت و لبنیات را محدود می‌کنند، اما غذا‌های گیاهی زیادی مصرف می‌کنند، کمتر از بی اختیاری ادرار و سایر عوارض جانبی مرتبط با درمان خود رنج می‌برند.

 

به گزارش باملین، بر اساس نتایج بیش از ۳۵۰۰ بیمار مبتلا به سرطان پروستات، مردانی که بیشترین غذا‌های گیاهی را مصرف می‌کردند، ۱۴ درصد کمتر با موارد بی اختیاری ادرار یا انسداد مجرای ادراری روبرو بودند.

 

رژیم غذایی گیاهی همچنین ۱۳ درصد نمرات بهتری در سلامت هورمونی ایجاد کرد که شامل علائمی مانند انرژی پایین، افسردگی و گرگرفتگی است.

 

دکتر «استیسی لوب»، محقق ارشد و استاد اورولوژی در دانشگاه نیویورک، گفت: «یافته‌های ما برای کسانی که به دنبال راه‌هایی برای بهبود کیفیت زندگی خود پس از انجام عمل جراحی، پرتو درمانی و سایر درمان‌های رایج برای سرطان پروستات هستند، که می‌تواند عوارض جانبی قابل‌توجهی ایجاد کند، امیدوارکننده است.»

او گفت: «افزودن میوه‌ها و سبزیجات بیشتر به رژیم غذایی، و در عین حال کاهش گوشت و لبنیات، گامی ساده است که بیماران می‌توانند انجام دهند.»

تحقیقات قبلی توسط همین تیم نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی گیاهی مملو از سبزیجات، میوه‌ها، غلات و آجیل خطر کلی ابتلاء به سرطان پروستات را در مردان کاهش می‌دهد.

برای این مطالعه، مردان مبتلا به سرطان پروستات هر چهار سال یک پرسشنامه رژیم غذایی را پر کردند. نظرسنجی دیگری که هر دو سال یکبار انجام شد، مشکلات سلامتی آن‌ها را پیگیری کرد.

محققان دریافتند که خوردن بیشتر غذا‌های گیاهی بدون در نظر گرفتن سایر عوامل مانند وضعیت مالی، سبک زندگی و سابقه پزشکی، فواید جنسی، ادراری و سرحالی برای مردان دارد.

لوب گفت که خوردن بیشتر غذا‌های گیاهی نیز با عملکرد بهتر روده مرتبط است، که احتمالاً به دلیل مقدار فیبر غذایی در گیاهان است.