گوشی ها به اینترنت استارلینک وصل می شوند!

به گزارش باملین به نقل از مهر، این دستاورد در ۸ ژانویه و ۶ روز پس از آن به دست آمد که ماهواره های اینترنتی استارلینک همراه یک موشک فالکون ۹ از مقر فضایی وندر برگ در کالیفرنیا به مدار زمنی پرتاب شدند.

البته اسپیس ایکس اعلام نکرد محتوای نخستین پیامک ارسالی با استارلینک Direct to Cell چه بوده است. اما ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی این شرکت در یک پست در شبکه اجتماعی ایکس(توییتر سابق) نوشت پیام ارسالی LFGMF۲۰۲۴ بوده است. اما به احتمال زیاد او در این باره شوخی کرده است.

۶ ماهواره استارلینک با قابلیت Direct to Cell به اپراتورهای شبکه موبایل سراسر جهان اجازه می دهند دسترسی جهانی به ارسال پیامک، برقراری تماس و جستجو در اینترنت روی خشکی، دریاچه یا آب های ساحلی را فراهم کنند.

 

استارلینک اینترنت ماهواره‌ای را به گوشی‌ها می‌آورد/ اولین پیام ارسال شد

ماهواره های مذکور در دوم ژانویه ۲۰۲۴ میلادی به فضا ارسال شدند و نخستین ماموریت فضایی اسپیس ایکس در سال جدید میلادی هستند.این شرکت قصد دارد در سال جاری میلادی ۱۴۴ ماموریت به مدار زمین انجام دهد.

اسپیس ایکس تصمیم دارد با ارسال نخستین دسته ماهواره های مجهز به Direct to Cell این فناوری را در مدار زمین آزمایش کند تا بتواند در آینده دامنه فعالیت خود را از برج های مخابراتی فراتر ببرد. در اصل نیز قرار است سرویس «فضا به موبایل» با کمک نسل جدید ماهواره های اینترنتی استارلینک تسهیل شود.

شبکه ماهواره ای اسپیس ایکس در مدار پایین زمین سرویس اینترنت برای مردم سراسر جهان فراهم می کند.

این ابرخوشه هم اکنون بیش از ۵۲۵۰ استارلینک فعال دارد اما فقط ۶ ماهواره جدید با قابلیت Direct to Cell به فضا ارسال شده اند.