یک خیابان در ولیعصر به نام این بازیگر خورد!

به گزارش باملین خیابان «پشن»، حد فاصل خیابان ولیعصر و فلسطین در منطقه ۱۱ به‌ علی سلیمانی تغییر کرد .

سهیلا جوادی، همسر این هنرمند نیز از برگزاری مراسم بزرگداشت زنده‌یاد علی سلیمانی با حضور مدیران هنری، شهرداری و هنرمندان تئاتر و سینما که به‌زودی برگزاری می‌شود، خبر داد.

 

علی سلیمانی

 

زنده‌یاد علی سلیمانی، متولد ۱۰ آبان ۱۳۵۰ و فارغ‌التحصیل کارشناسی نمایش با گرایش بازیگری و ازجمله بازیگران فعال عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون بود.

او در ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داد.بیوگرافی علی سلیمانی

علی سلیمانی متولد ۱۰ آبان ۱۳۴۹ بازیگری معروف و شناخته شده ای است که علاوه بر هنر بازیگری به فعالیت هایی مانند مجری ، طراحی دکور و تدریس کاراته و بازیگری نیز مشغول است. علی سلیمانی دارای مدرک کارشناسی نمایش گرایش با گرایش بازیگری از دانشگاه ازاد تهران است.سلیمانی در بیش از ۳۰ فیلم نقش داشته و علاوه بر آن فعالیت در تئاتر و تله فیلم ها نیز در سابقه خود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

مرحوم علی سلیمانی

از فیلم های شناخته شده علی سلیمانی که در آن ها به خوبی ایفای نقش کرده است می توان به : دروازه ساعت (اثر سید جواد هاشمی) ، وضعیت سفید (اثر حمید نعمت الله)، روشن تر از خاموشی (اثر حسن فتحی ) و دادستان یک شهر (اثر اصغر فرهادی) اشاره کرد.علی سلیمانی در سال ۱۳۷۶ با سهیلا جوادی یکی دیگر از هنر پیشه های ایرانی ازدواج کرد. این بازیگر هنگامی که ۲۶ ساله بود ازدواج کرد و در ان زمان سهیلا جوادی ۱۸ ساله بود .

آن ها یک فرزند به نام صبا دارند که متولد ۱۲ مرداد ۱۳۷۸ در تهران است. صبا سلیمانی اکنون به عنوان نویسنده و عکاس فعالیت می کند.

علی سلیمانی بامداد پنجشنبه، ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ پس از روزها جدال با ویروس کرونا، مغلوب بیماری شد و چشم از جهان فروبست.