ییلاق زندانه رضوانشهر را باید دید

باملینا _ خدمات توریستی: در اوج تابستان، سفر به ییلاقات امری عادی و البته مفرح و نشاط آور است. با شروع فصل پاییز اکثر کلبه نشینان به ارتفاعات پایین تر نقل مکان می کنند و مسافران به سختی از این مکان ها دیدن می کنند.

اما شاید این می تواند با پیشاپیش سفر به این مکان ها و بهره گیری از آرامش و خلوت این مکان ها، فرصت خوبی برای استقبال از هوای سردتر باشد.

زنده ییلاق به عنوان یکی از مقاصد طبیعت گردی و مکان های دیدنی استان گیلان با مردمانی خونگرم و مهربان می تواند مکانی مناسب برای توقفی کوتاه چند روزه و گذراندن لحظاتی آرام و رویایی باشد.

شناخت اردوگاه زندان رضوانشهر

کلبه های شمال یکی از جاذبه های گردشگری در فصول مختلف هستند که با طبیعت بکر و منحصر به فرد خود چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کنند و هر روز بیشتر شیفته مناظر اطراف می شوید.

خانه تابستانی زنده در ارتفاعات گیلان غربی در میان جنگل های انبوه پذیرای طبیعت گردان و پناهجویان به دامان طبیعت است.

این ویلا در ارتفاع ۱۶۸۰ متری واقع شده و با چشم اندازهای بی نظیرش به یکی از مکان های دیدنی گیلان تبدیل شده است.

اردوگاه زندان رضوانشهر را باید دید

برای رسیدن به ییلاق باید به شهرک رضوانشهر رفته و از جاده پونل به خلخال حدود ۴۵ کیلومتر رانندگی کنید تا به چمنزارهای سرسبز با خانه های چوبی برسید.

اینجا هیچ امکانات شهری وجود ندارد و می توانید با اقامت در کلبه چوبی با مردمی خونگرم و مهربان، زندگی متفاوتی را در سکوت مطلق تجربه کنید.

هنگام غروب آفتاب، به تماشای طلوع خورشید بر فراز ابرها بنشینید و به صدای زنگ گوسفندان و صدای ناله آنها که زیباترین سمفونی جهان است گوش دهید.

باغ زندان در فصول سال رنگ های زیبایی مانند زرد، نارنجی، سفید، سبز، قرمز و … را به خود می گیرد و شما را به دنیایی دیگر می برد و مناظری رویایی خلق می کند.

همه ساله در پایان تیرماه جشنواره بازی های محلی و محلی و جشن عروسی باران در یلک زنده برگزار می شود که بازدیدکنندگان از شهرهای دور و نزدیک به اینجا می آیند و با آداب و رسوم گیلان آشنا می شوند و از طبیعت بی نظیر این گیلان لذت می برند. منطقه

در سفر به گیلان از جاذبه های دیگر شهر مانند آبشار لاتون، آبشار لونک، آبشار ویسادار، مسجد اسپی مزگت، مزرعه اولسبلنگا و چشمه دمکش دیدن کنید.

بازدید از اردوگاه زندان رضوانشهر

زنده ییلاق یکی از دیدنی های رضوانشهر است و در ارتفاعات قرار گرفته است. به همین دلیل پوشیده از مراتع سرسبز و زیباست.

در پاییز و زمستان تعداد زندانیان بسیار کمتر است. این روستا هنوز برق ندارد و ساکنان آن از موتور برق برای مصارف برق استفاده می کنند. اگرچه، با در دسترس بودن لامپ های گازی و نفتی، برق حتی ممکن است برای روشنایی لازم نباشد. ساکنان زندان علاوه بر گاز از چوب برای گرم کردن و گاهی اوقات برای پخت و پز استفاده می کنند. بنابراین در سرمای کوهستان می توانید لحظات فوق العاده ای را در کلبه های دنج و کنار اجاق های چوبی تجربه کنید.

همچنین می توانید در حیاط ویلا بنشینید و از نور ماه بر فراز جنگل های کوهستانی و ابرها لذت ببرید. وجود گله های متعدد گوسفند امکان دسترسی به انواع لبنیات و گوشت تازه گوسفندی را فراهم می کند. از سبزی های کاشته شده در حیاط خانه نیز می توانید با توافق صاحبخانه استفاده کنید.

اردوگاه زندان رضوانشهر را باید دید

کمپ تابستانی زنده در استان گیلان، شهرستان رضوانشهر، بخش پرسار واقع شده است.

  • فاصله تا رضوانشهر: حدود ۵۵ کیلومتر
  • خوباصله به بندرانزلی: حدود ۸۸ کیلومتر
  • فاصله تا رشت: حدود ۱۱۲ کیلومتر

ییلاق زنده یکی از جاهایی است که در اطراف رشت حتما باید از آن دیدن کنید. بنابراین برای رفتن به آن باید از رشت به رضوانشهر بروید. سپس از آنجا به پونل بروید و سپس به جاده پونل به خلخال بروید. پس از طی حدود ۴۵ کیلومتر در دل کوه های زیبای جنوب غربی گیلان به زنده ییلاق می رسید.

با توجه به اینکه این روستا در مجاورت جاده قرار ندارد، برای رسیدن به کلبه ها باید کمی در مسیر خاکی روستا قدم بزنید. به این ترتیب تا حدودی خود را از سر و صدای جاده و ماشین ها در امان خواهید داشت و به طور کلی منطقه آرامش بیشتری خواهد داشت.

زنده مانند سایر ویلاهای گیلان در هر فصلی جذابیت خود را دارد. اما به طور کلی فصل بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به کمپ تابستانی زنده است. با توجه به ارتفاع زیاد این منطقه، آب و هوای خنک در تابستان و بهار وجود دارد و در فصول سرد ممکن است در مسیر دسترسی با مشکل مواجه شود. همچنین، هوای سرد در زمستان و پاییز می تواند برای بسیاری آزاردهنده باشد.

اردوگاه زندان رضوانشهر را باید دید

می توانید شب را در کلبه های روستا بمانید. قیمت اقامت در این ویلاها بسیار مقرون به صرفه است. اگرچه نباید انتظار یک هتل کامل را داشته باشید. اما می توان چندین روز در فضایی کاملا روستایی و هوای پر از اکسیژن، پاک و روشن زندگی کرد و به آرامشی وصف ناپذیر دست یافت. همچنین اگر اهل کمپینگ هستید می توانید با تجهیزات لازم کمپ خود را در مکانی مناسب برپا کنید.

  • در سفر به اردوگاه زندان به فرهنگ مردم محلی احترام بگذارید.
  • سوخت اضافی، آب آشامیدنی، تنقلات خشک و سبک و پول نقد همراه داشته باشید.
  • مسیرهای پیاده روی ممکن است برای برخی افراد دشوار باشد.
  • طبیعتی را که وجود خود و سایر موجودات زنده را مدیون آن هستیم حفظ کنیم