۴ روز سفر به کردستان چقدر خرج دارد؟ / قیمت تور کردستان برای نوروز ۱۴۰۳

باملین : اگر قصد ندارید در ایام نوروز در خانه بمانید و به دنبال سفری کوتاه هستید، این گزارش را از دست ندهید.

امروزه یکی از بهترین مقاصدی که می توانید برای گردشگری انتخاب کنید کردستان است. استان کردستان یکی از استان های مهم و زیبای ایران است که مرکز آن سنندج است. این استان هم از نظر موقعیت جغرافیایی استراتژیک و هم از نظر اقلیم، پوشش، آداب و سنن، فرهنگ، قومیت و سایر مولفه های هویتی هر منطقه بسیار حائز اهمیت است. این استان علاوه بر سنندج شامل شهرهای مهم دیگری مانند مریوان و سقز نیز می شود که تعداد کل این شهرها به ۱۰ شهر رسیده و حدود ۲ درصد از مساحت ایران را به خود اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که جمعیت این استان حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر برآورد شده است که از این تعداد تقریباً یک سوم در شهر سنندج و بقیه در سایر شهرها ساکن هستند.

استان کردستان مانند سایر نقاط ایران دارای مکان های تاریخی و گردشگری فراوانی است که مسافران زیادی را به این آب و هوای مطبوع می کشاند. باید بدانید که یکی از بهترین زمان ها برای سفر به کردستان فروردین ماه است.

چه زمانی به کردستان سفر کنیم؟

به طور کلی، اینکه چه فصلی می خواهید به کردستان سفر کنید، به شما و علایق شما بستگی دارد. اگر اهل سفرهای زمستانی نیستید، بهترین زمان برای سفر به کردستان از اواسط اردیبهشت تا اواسط مهرماه است. برای گردشگرانی که به طبیعت بارانی علاقه دارند، به دلیل بارندگی و سرسبزی فراوان منطقه، بهترین زمان فرودین و اردیبهشت است. دوستداران اسکی و برف باید در فصل زمستان از این استان دیدن کنند.

دیدنی های کردستان

خانه کرد (ساختمان آصف وزیری)

خانه کرد بزرگ‌ترین موزه مردم‌شناسی مربوط به یک قوم در ایران و یکی از جالب‌ترین مکان‌های دیدنی در استان کردستان است. این بنا یکی از بزرگ ترین عمارت های سنندج است که از نظر معماری و تاریخی بسیار ارزشمند است. خانه کردی دارای آجرکاری، گچبری و اورسی زیبا از دوران صفویه است.

مسجد دارالاحسن (جامع)

این مسجد زیبا در بالاترین نقطه ساختار شهری سنندج قرار دارد به طوری که گلدسته های آن در جای جای شهر به چشم می خورد. این بنا که در سال ۱۲۲۷ هجری قمری در زمان فتحعلی شاه ساخته شد، از نظر معماری یکی از مساجد با ارزش کردستان است. مسجد دارالهسان در ضلع شمالی خیابان امام خمینی سنندج واقع شده است.

عمارت سالار سعید (موزه سنندج)

اگر قصد بازدید از صنایع دستی کردستان را دارید، موزه این عمارت بهترین گزینه برای شما خواهد بود. عمارت سالار سعید که در زمان ناصرالدین شاه ساخته شده است به دلیل تزئینات گچ بری و آینه کاری زیبا یکی از زیباترین بناهای سنندج است. این عمارت نیز در خیابان امام خمینی سنندج واقع شده است.

روستای تاریخی ناگال

یکی از مهم ترین مکان های دیدنی استان کردستان روستای ناگل است و دلیل این امر وجود قرآن ناگل در این منطقه است. این قرآن که روستاییان معتقدند یکی از چهار قرآن خطی است که در زمان خلیفه سوم نوشته شده و به چهار منطقه جهان ارسال شده است، در مسجد روستا نگهداری می شود. مردم برای رفع مشکلات خود به این قرآن مراجعه می کنند. این روستا در مسیر جاده سنندج – مریوان قرار دارد.

جاذبه های تاریخی و گردشگری کردستان به قدری زیاد است که نام و شرح آنها در این مقاله نمی گنجد. مکان هایی که قبلاً به آنها اشاره کردیم تنها بخش کوچکی از مکان های دیدنی استان کردستان هستند.

هزینه سفر به کردستان چقدر است؟

اگر قصد دارید با تور به کردستان بروید، قیمت تور کردستان نوروز ۱۴۰۳ را بررسی کرده ایم.

هزینه سفر ۴ روزه به سنندج برای هر نفر ۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان است. همچنین تور ۳٫۵ روزه کردستان با اتوبوس VIP 25 نفره برای هر نفر ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.

قیمت دقیق تورهای کردستان را در جدول زیر بخوانید;

*لازم به ذکر است قیمت های درج شده در جدول مربوط به سایت های فروش آنلاین می باشد و ممکن است به دلیل نوسانات قیمت و سایر عوامل با قیمت های امروزی متفاوت باشد.*

قیمت تور توریستی کردستان نوروز ۱۴۰۳
جزئیات تور تاریخ حرکت و بازگشت زمان از کار افتادن حمل و نقل قیمت هر نفر (تومان)
سنندج مریوان از ۱ تا ۴ فروردین ۲ شب و ۳ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۶,۵۵۰,۰۰۰
کردستان اورامانات مریوان ۱۰ تا ۱۳ فروردین ۲ شب و ۳ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۷,۵۰۰,۰۰۰
سنندج مریوان ۱۰ تا ۱۳ فروردین ۲ شب و ۳ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۶,۵۵۰,۰۰۰
کردستان ۹-۱۳ آوریل ۳ شب و ۴ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۷,۵۰۰,۰۰۰
کردستان ۶ تا ۱۰ فروردین ۳ شب و ۴ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۷,۵۰۰,۰۰۰
کردستان ۲۸ مارس تا ۲ آوریل ۳٫۵ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۷,۱۵۰,۰۰۰
کردستان از ۹ آوریل تا ۱۱ آوریل ۳٫۵ روز اتوبوس ۲۵ نفره VIP ۷,۱۵۰,۰۰۰