۵ روستای بکر لرستان که در نوروز باید ببینیم

به گزارش باملین به نقل از کماپرس، استان لرستان واقع در غرب ایران، دارای آب و هوای متنوع و مناظر خیره کننده است که شامل کوه های پوشیده از برف تا دره های سرسبز است. هر ساله در فصل بهار، در ایام نوروز، بازدیدکنندگان این فرصت را دارند که روستاهای بکر استان را بگردند و از میراث غنی فرهنگی و طبیعی منطقه دیدن کنند.

این روستاها جدا از القای آرامش در روح و روان گردشگران، می توانند مقاصد جذابی برای فرار از شلوغی شهری باشند.

کماپرس در این گزارش به معرفی ۵ روستای بکر لرستان می پردازد که در عید نوروز حتما باید ببینید.

۱- روستای بیشه

روستای بیشه واقع در بخش خرم آباد با زیبایی های طبیعی خیره کننده خود بازدیدکنندگان را به خود جذب می کند. این روستا که در میان کوه های ازگانه و کوه چهک احاطه شده است، دارای مناظر زیبا و نهرهای باصفا است. از جاذبه های بیشه می توان به آبشار دلفریب بیشه اشاره کرد که به خاطر فضای سبز و آرامش معروف است. بازدیدکنندگان می توانند در میراث فرهنگی غنی روستا غوطه ور شوند و در عین حال فرش های محلی و سبدهای بافته شده از شاخه های بادام را به عنوان سوغاتی به خانه ببرند.

۲- ج پلانارگریت

روستای چنارگریت واقع در منطقه پاپی شهرستان کرم آباد ترکیبی مسحورکننده از تاریخ و شگفتی های طبیعی را ارائه می دهد. این روستا که توسط کوه های یاسین و درنماز احاطه شده است، دارای آبشارهای خیره کننده و مناظر سرسبز است. سه آبشار نمادین سیکامور که در میان صخره‌ها قرار گرفته است، مسافرانی را که به دنبال ماجراجویی و آرامش هستند، دعوت می‌کند. از کاوش در قلعه های باستانی تا شگفتی در حیات وحش متنوع روستا، چنارگریت نوید یک تجربه نوروزی فراموش نشدنی را می دهد.

۳- روستای دهکرد

روستای دهکرد که در جنوب شرقی شهرستان بروجرد قرار دارد با باغ ها و مراتع سرسبز خود بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند. این روستا که در پس زمینه رودخانه دهکرد قرار گرفته است، فرار آرامی از زندگی شهری را به مسافران و گردشگران می دهد. بازدیدکنندگان می توانند در باغ هایی که با شکوفه های گیلاس و آلو تزئین شده اند قدم بزنند و از دیدنی ها و عطرهای بهار لذت ببرند. علاوه بر این بازدید از بناهای تاریخی روستا از جمله قلعه دوره قاجار و بقعه امامزاده ابراهیم باعث می شود از گذشته این منطقه لذت ببرید.

۴- روستای رباط نامی

روستای رباط نمکی که در شمال غربی شهرستان خرم آباد قرار دارد با طبیعت بکر و محیطی آرام مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفته است. چشمه همنام روستا چشمه‌ای نمکی است که اطراف آن را گیاهان سرسبز و گل‌های زیبا احاطه کرده است. مسافران می توانند رودخانه زیبای کاکارزا را کشف کنند و در کنار ساحل آرام آن قدم بزنند. نمک رباط از ماهیگیری در سراب تا پیک نیک در میان درختان بلند نوید یک استراحت نوروزی فراموش نشدنی را می دهد.

۵- روستای سراوند

روستای سراوند واقع در شهرستان درود با زمین ناهموار و مناظر کوهستانی خود مورد توجه ماجراجویان قرار می گیرد. این روستا که در میان رشته کوه اشترانکوه احاطه شده است، فرصت های بی نظیری را برای پیاده روی و کاوش فراهم می کند. بازدیدکنندگان می‌توانند از آب‌های فیروزه‌ای دریاچه‌های غربلا و غار پایین لذت ببرند یا در مکان‌های سنگ‌تراشی باستانی و جنگل‌های سرسبز قدم بزنند. چه به دنبال ماجراجویی باشید و چه به دنبال آرامش باشید، سراوند در ایام نوروز سرگرمی های عالی و فراموش نشدنی را برای شما فراهم می کند.

استان لرستان نیز مانند سایر استان های کشور مملو از جاذبه های طبیعی، تاریخی و دیدنی است که در این مقاله تنها به برخی از آنها اشاره می شود. اگر تجربه سفر به این استان زیبا را دارید یا اهل این کشور هستید، لطفا پیشنهادات و تجربیات خود را از جاذبه های طبیعی، روستاها و دیگر مکان های جالب این استان با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.