۸ درسی که مردان در زندگی خیلی دیر یاد می‌گیرند

مردان در دوران پرپیچ و خم بزرگسالی ممکن است الگو‌هایی در زندگی در مورد روابط، شغل و اهداف سلامتی خود داشته باشند که بعد‌ها موجب پشیمانی یا رضایت آن‌ها شود. در این مسیر مسائلی وجود دارد که شاید آن‌ها خیلی دیر به آن برسند.

به گزارش باملین، مسائلی که شاید یادآوری آن‌ها قبل از اینکه دیر شود، بتواند جلوی پشیمانی در سال‌های آینده را بگیرد.

 

۱. روابط مستلزم سازش و تلاش است

خیلی اوقات، مردان با این انتظار وارد رابطه می‌شوند که همه چیز آسان خواهد بود و نیاز‌های آن‌ها به طور خودکار برآورده می‌شود. با این حال، ارتباطات معنادار مستلزم سازش، از خودگذشتگی و تلاش مداوم هر دو طرف است. وقتی به یک شریک متعهد می‌شوید، بدانید که هر دوی شما باید فداکاری کنید.

 

برای درک واقعی نیاز‌های شریک زندگی خود تلاش کنید، آشکارا در مورد چالش‌ها صحبت کنید و برای یافتن راه حل‌ها همکاری کنید. زمانی را به گفتگو‌های متفکرانه اختصاص دهید که در آن می‌توانید آسیب‌پذیری‌ها و نارضایتی‌های خود را با آرامش بیان کنید و با اهداف مشترک هماهنگ شوید. روابط زمانی شکوفا می‌شوند که هیچ کس بر فضا تسلط نداشته باشد و همه احساس کنند شنیده شده و ارزش دارند. اگر به شریک خود درک و شفقت بدهید، احتمالاً متقابل خواهد بود.

۲. ظاهر همه چیز نیست – شخصیت مهم‌تر است

در جوانی، تمرکز بیش از حد روی ویژگی‌های بیرونی می‌تواند به اعتماد به نفس و روابط آسیب برساند. اعتماد به نفس واقعی از ویژگی‌های درونی مانند همدلی، صداقت، کنجکاوی در مورد دیگران و هوش هیجانی سرچشمه می‌گیرد.

کار‌های درونی را برای پرورش صبر، مهربانی، صداقت، سخاوت و توانایی گوش دادن انجام دهید.

۳. پول تضمین‌کننده خوشبختی یا تحقق آن نیست

به راحتی می‌توان این ایده را پذیرفت که عبور از یک آستانه درآمد خاص یا دستیابی به نقاط عطف شغلی منجر به خوشبختی و رضایت مادام العمر خواهد شد. با این حال، اولویت دادن به امور مالی و موقعیت شغلی بیش از هر چیز، اغلب نتیجه معکوس می‌دهد و منجر به نادیده گرفتن روابط، سلامتی، اشتیاق و هدف می‌شود.

شادی و معنای واقعی از ارتباطات عمیق اجتماعی، کار رشد محور، فعالیت‌هایی که خلاقیت را به کار می‌گیرند، سخاوتمندانه عشق ورزیدن و بر اساس ارزش‌های زندگی شما، سرچشمه می‌گیرد.

۴. زمان با عزیزان ارزشمند است – آن را در اولویت قرار دهید

ممکن است این موضوع را بدیهی بدانید که عزیزان همیشه خواهند بود. رویداد‌های نامطلوب سلامتی، جابجایی ها، مشاغل جدید یا زیان‌های پیش بینی نشده می‌توانند به سرعت روابط را به هم بزنند. لطفاً منتظر یک موقعیت اضطراری نباشید تا به نزدیکترین و عزیزترین شما نشان دهد که آن‌ها اولویت اصلی شما هستند. مکرراً لحظات صمیمانه‌ای را برای آن‌ها رقم بزنید – بهانه‌ها را زمین بگذارید و کاملاً از نظر احساسی حضور داشته باشید.

۵. مراقبت از سلامتی خود باعث کاهش مشکلات در آینده می‌شود

در جوانی، سرزندگی زیاد احساس می‌شود، به تعویق انداختن معاینات، نادیده گرفتن آسیب‌ها و کنار گذاشتن عادات مثبت سبک زندگی می‌تواند بی ضرر به نظر برسد.

با اتخاذ راهبرد‌های پیشگیرانه ساده، از آینده خود محافظت کنید. استاندارد‌های رژیم غذایی سالم را حفظ کنید، به طور مداوم فعال بمانید، به سیگنال‌های بدن خود در هنگام درد یا خستگی گوش دهید.

۶. گوش دادن به اندازه صحبت کردن مهم است

مردان معمولاً به جای گوش دادن با دقت، سعی در تسلط بر مکالمات، تأثیرگذاری بر نظرات یا «حل» مسائل دارند. یاد بگیرید تا قبل از پاسخ دادن مکث کنید، سؤالات متفکرانه بعدی بپرسید و تا زمانی که دیدگاه‌های مختلف را درک نکنید از قضاوت‌های مداخله جویانه خودداری کنید. به رسمیت شناختن و گوش دادن به طور کامل به اندازه صحبت کردن ارزش دارد.

۷. پذیرش اشتباهات اجازه رشد را می‌دهد

پذیرش اشتباهات یادگیری را تسریع می‌کند، در حالی که انکار اشتباهات باعث رکود می‌شود. با این حال، برای بسیاری از مردان، اعتراف به خطاپذیری باعث احساس ناراحتی می‌شود.

۸. صبر و تفکر ارتباطات عمیق‌تری به ارمغان می‌آورد

وقتی با شریک یا دوستانتان اختلاف نظر دارید، مردان با عجله واکنش نشان می‌دهند و به جای حضور متفکرانه، اجازه می‌دهند که حالت تدافعی بر پاسخ‌ها حاکم شود.

به‌جای واکنش‌های سریع، از شک و تردید و فضایی برای تأمل استفاده کنید تا زمانی که به اندازه کافی برای گفتگوی سازنده متمرکز شوید. حتی اگر مسائل در ابتدا خیلی خام به نظر برسند، با گذشت زمان، با دقت، گوش دادن صادقانه و تلاش جدی، درک تجربیات یکدیگر می‌تواند منجر به مکاشفه و آشتی شود.

خلاصه مطلب

روابط مستلزم سازش و کار مداوم برای پیشرفت طولانی مدت است.

به جای تمرکز محدود بر روی صفات ظاهری، شخصیت همدلانه را توسعه دهید.

موفقیت واقعی به معنای پرورش پیوند‌های اجتماعی، خروجی‌های خلاقیت و هدفی فراتر از موقعیت یا پول است.

قبل از از بین رفتن فرصت، اولویت بندی کنید و روی گذران زمان با خانواده سرمایه گذاری کنید.

به جای اینکه بعداً منتظر مشکلات سلامتی باشید، اکنون از راهبرد‌های سلامت پیشگیرانه استفاده کنید.

برای برقراری ارتباط بهتر، مهارت‌های شنیداری را به اندازه مهارت‌های گفتاری تقویت کنید.

اشتباهات را بپذیرید تا رشد شخصی را امکان پذیر کنید.

صبوری و متفکر بودن باعث حل بهتر تعارض می‌شود.

نتیجه

مطالب گفته‌شده در اینجا چندین اصل را روشن می‌کند که به مردان در هر سنی کمک می‌کند، اما شاید در زمان بلوغ مهم‌ترین آن‌ها باشد. مضامین اصلی مانند کنترل واکنش‌ها با صبر، تقویت روابط و تعیین هدف با حقیقت درونی به جای انگیزه‌های ظاهری، مردان را مجهز می‌کند تا از مسیر‌های پیچیده زندگی با خرد عبور کنند. یادگیری خودمراقبتی، مسئولیت پذیری و ارتباطات درست از برخی از دام‌های پشیمانی جلوگیری می‌کند.