۱۰ ترفند ساده که میتونید برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک و قدیمی استفاده کنید!

آشپزخانه از محبوب ترین بخش های هرخانه برای زن خانواده است و اهمیت زیادی برای بانوان دارد تا بتوانند آن را به بهترین شکل و زیباترین مدل ممکن تزیین کنند و دکوراسیون مناسبی را برای آن انتخاب کنند. دکوراسیون آشپزخانه به المان های مختلفی بستگی دارد و شما با ترفندهای جدید می توانید آشپزخانه های اجاره ای، کوچک و حتی قدیمی را به بهترین شکل ممکن زیبا کنید. در این مطلب از سایت باملین قصد داریم ۱۰ ترفند ساده برای دکوراسیون کوچک و قدیمی را به شما بگوییم.

 

۱- فرش مناسب

اگر کفپوش های آشپزخانه را دوست ندارید، از یک فرش زیبا و مناسب برای تغییر حس و حال فضای آشپزخانه استفاده کنید. انتخاب یک فرش مناسب آشپزخانه به ابعاد و نوع دکوراسیون آشپزخانه بستگی دارد. قالیچه های ترک، گلیم فرش و فرش های ماشینی برای  آشپزخانه های سنتی و کلاسیک مناسب هستند. برای آشپزخانه های مدرن، ساده و مینیمال نیز پیشنهاد می شود از فرش های مدرن و دیجیتال استفاده کنید.

۲- خارج کردن قابلمه و ماهیتابه از کابینت

اگر فضای کابینت آشپزخانه شما محدود است، اجازه ندهید قابلمه ها و تابه ها فضای ارزشمند کابینت را اشغال کنند. یک قفسه مناسب برای قرار دادن قابلمه ها و تابه ها تهیه کنید و یا برای جلوگیری از اشغال فضای کف، آنها را آویزان کنید.

 

۳- نصب نوار LED در زیر کابینت ها

نورپردازی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسزایی در زیباتر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه دارد. چراغ‌های نواری LED برای فضای زیر کابینت عالی هستند. نصب این چراغ ها فضایی دلپذیرتر و روشن تر در آشپزخانه شما به ارمغان می آورند و هزینه چندانی هم ندارد.

 

۴- افزودن گیاهان آپارتمانی

یکی از بهترین و ارزان ترین راه ها برای جان بخشیدن به فضای آشپزخانه افزودن گیاهان آپارتمانی به این مکان است. به سراغ گیاهانی بروید که در برابر نوسانات دمایی مقاوم باشند، هوای آشپزخانه را تصفیه کنند و جلوه زیبایی به فضای آشپزخانه منزل شما ببخشند. در این مطلب بهترین گیاهان آپارتمانی مناسب نگهداری در آشپزخانه را به شما معرفی کرده ایم.

 

۵- کابینت های قفسه باز

اگر ظاهر کابینت ها را دوست ندارید، می توانید با جدا کردن در تعدادی از کابینت ها، آنها را به کابینت های قفسه باز تبدیل کنید. در این ایده خلاقانه قفسه‌ها و شلف‌های باز به جای کابینت‌های دردار به کار برده می‌شوند. همچنین برخی از مدل‌های کابینت‌های قفسه باز کاملا شبیه یک کابینت استاندارد بوده و فقط در ندارد.

۶- استفاده از کاشی های چسبی

اگر کاشی های دیوار و کف آشپزخانه را دوست ندارید، می توانید با خرید کاشی های چسبی ظاهر آشپزخانه اجاره ای خود را تغییر دهید. این کاشی ها با هزینه پایین نمای زیبایی در بین  کابینت ها، دیوار های آشپزخانه و سرویس بهداشتی ایجاد می کنند.

 

۷- خرید صندلی اپن

اگر میزنهار خوری ندارید، می توانید با خرید صندلی اپن، کانتر و جزیره آشپزخانه را به یک میز نهارخوری تبدیل کنید. این ایده در آپاراتمان هایی که متراژ کمی دارند، بسیار کاربردی و جالب است. این صندلی ها اغلب سبک و قابل حمل هستند و قابلیت تنظیم ارتفاع دارند.

 

۸- رنگ آمیزی دیوارها

اگر دیوارهای آشپزخانه رنگ آمیزی مناسبی ندارند و صاحب خانه شما اجازه می دهد، می توانید با رنگ آمیزی دیوارهای اطراف کابینت ها تغییر چشمگیری در فضای آشپزخانه ایجاد کنید.

۹- نصب آینه

نصب آینه یک ایده کاربردی برای بزرگتر نشان دادن فضا است. این کار انعکاس نور را بیشتر کرده و علاوه بر روشن تر کردن آشپزخانه موجب بزرگتر به نظر رسیدن فضا خواهد شد.

 

۱۰- نصب یک اثر هنری

با نصب یک اثر هنری مورد علاقه در آشپزخانه اجاره ای، این مکان را به آشپزخانه دلخواه خود تبدیل کنید.