۱۲ مدل جواهرات با سنگ اونیکس سیاه | سنگ افسانه‌ای سنگ تولد لئوس و سنگ جواهر هفتمین سالگرد ازدواج

سنگ اونیکس، سنگ افسانه ای سنگ تولد لئوس و سنگ جواهر هفتمین سالگرد ازدواج است که علاوه بر زیبایی خیره کننده، خواص زیادی هم دارد. این سنگ در دستبندها، گردنبند و زیورآلات مختلف به کار گرفته می شود. اگر به دنبال بهترین هدیه برای سالگرد ازدواج، تولد و یا هر مناسبت دیگری هستید، اکسسوری با سنگ اونیکس بهترین گزینه برای شماست. در این مطلب از باملین می توانید ۱۲ مدل از جواهرات و زیورآلات که با سنگ اونیکس ساخته شده اند را مشاهده کنید و با خواص اونیکس آشنا شوید.

 

 

زیورآلات زنانه از جنس سنگ اونیکس سیاه

 

 

گردنبند سنگ اونیکس

اونیکس گونه‌ای از کوارتز ریز کریستالی است که به آن کلسدونی می‌گویند. نام “کلسدونی” از کالسدون یا کالچدون، بندری باستانی در دریای مرمره در آسیای صغیر گرفته شده‌است. زمانی در آن منطقه مواد زینتی استخراج می‌شد و مرکزی برای تجارت سنگ‌های مختلف بود. عقیق در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت.

 

هندی‌ها و ایرانیان معتقد بودند که پوشیدن عقیق از چشم بد محافظت می کند و قرار دادن عقیق بر روی شکم زن باردار در حال زایمان باعث کاهش درد زایمان و زایمان زودتر می‌شود. اونیکس کلمه یونانی به معنی “پنجه” یا “ناخن انگشت” است. زیرا این رگه‌ها شبیه رنگ ناخن هستند.

 

 

خواص سنگ اونیکس

سنگ اونیکس نه تنها برای محافظت استفاده می‌شود، بلکه به عنوان دفاع در برابر انرژی‌های منفی که آگاهانه به سمت شما هدایت می‌شوند نیز استفاده می شود. اونیکس به عنوان یک سنگ تولد ساختار و قدرتی را که شما می‌خواهید را فراهم می‌کند. این سنگ می‌تواند به شما کمک کند که ارباب سرنوشت خود باشید و اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. در مواقع سخت شما پشتیبانی می کند و انرژی شما را در مواقع استرس روحی یا جسمی متمرکز می کند. همچنین به شما توانایی گرفتن تصمیمات عاقلانه را می دهد.

اونیکس همچنین باعث افزایش قدرت، استقامت و کنترل فردی می‌شود. نگرانی، تنش و عصبی بودن را کاهش می‌دهد و گیجی و کابوس را از بین می‌برد. کاربردهای دارویی افسانه‌ای این سنگ شامل درمان بیماری‌های مغز استخوان، مشکلات دندان، پا، خون و استخوان و اختلالات بافت نرم است. همچنین اعتقاد بر این است که سنگ اونیکس به بیماری‌هایی مانند صرع یا گلوکوم کمک می کند و قدرت اصلاح آسیب وارده به سلول‌ها را دارد.

دستبند سنگ اونیکس