۱۲ گیاه آپارتمانی با برگهای سبز و صورتی که فقط به آب نیاز دارند

گیاهان آپارتمانی می توانند جلوه زیباتری به منزل شما بدهند. به خصوص گیاهانی که نیازی به نور خورشید ندارند و شما می توانید در هر جایی از خانه آنها را قرار دهید و با رنگ های متنوع آنها، جلوه زیباتری به دکوراسیون خانه خود دهید. اگر در دکوراسیون شما از رنگ های سبز و صورتی استفاده شده است بهتر است به دنبال گل های آپارتمانی با همین رنگ ها باشید. در این مطلب از باملین به معرفی ۱۲ گیاه آپارتمانی با برگهای سبز و صورتی که فقط به آب نیاز دارند می پردازیم.

 

 

گیاهان آبزی

بسیاری از گیاهان آپارتمانی به طور ژنتیکی به وسیله قلمه هایی که در معرض رطوبت و آب همیشگی هستند، ریشه می‌زنند. بنابراین شما می‌توانید از این ویژگی برای رشد گیاهان آپارتمانی مورد علاقه خود در آب و بدون خاک استفاده کنید.

این روش پرورش گیاهان برای سبک دکوراسیون حمام و آشپزخانه امروزی عالی است و با پرورش گیاهان در شیشه‌ها یا گلدان‌ها به راحتی می‌توان دکوراسیون زیباتری را به وجود آورد.  در این میان انواع مختلفی از گیاهان گلدار مانند ارکیده، نیلوفر آبی و گیاهان آبزی دیگری وجود دارند که می‌توانند در تمام  عمر طبیعی خود بدون نیاز به خاک به این روش زندگی کنند.

 

 

 

۱۲ گیاه آپارتمانی صورتی آبزی

۱. سینگونیوم صورتی

سینگونیوم صورتی

 

روی برگ های پیکانی شکل این گیاه رنگ های صورتی و سبز زیبایی قرار دارد. رشد این گیاه در یک لیوان آب باعث می‌شود تا رنگ‌های صورتی زیباتری ظاهر شود، زیرا ریشه‌ها به مواد مغذی به صورت مستقیم دسترسی دارند.

 

 

۲. آگلونما

آگلونما

 

 

 

برخی از گونه‌های آگلونما دارای رگه‌ها یا رنگ‌های صورتی هستند که در شاخ و برگ سبزشان می‌درخشد. برای رشد این گیاه در آب کافی است قلمه آن را برداشته و در یک شیشه باریک قرار دهید. هر ۳ تا ۵ روز آب آن را تعویض کنید و حدود ۲ تا ۳ ساعت در معرض نور خورشید صبحگاهی  قرار دهید.

 

 

 

۳. گیاه فیتونیا

گیاه فیتونیا

گیاهان فیتونیا دارای رگه‌ای ریزی به رنگ صورتی روشن در پس زمینه سبز تیره‌تر است. قرار دادن آنها در آب یک روش عالی برای پرورش این گیاه است، زیرا آسان است!

 

 

۴. بگونیا

بگونیا

برخی گونه های بگونیا دارای رگه های صورتی یا حاشیه های زیبایی بر روی برگ‌های خود هستند؛ رشد آن‌ها در آب احتمال انتقال بیماری های خاک را به حداقل می‌رساند.

 

 

۵. گیاه حُسن‌یوسف یا کولئوس

گیاه حُسن‌یوسف یا کولئوس

رنگ‌های صورتی در برگ‌های کولئوس می‌تواند به صورت رنگ‌های پاستلی کمرنگ تا سرخابی‌های پررنگ با الگوهای پیچیده ظاهر شود.  برای پرورش گیاه در آب کافی است که یک قلمه از آن را برداشته و آن را در یک گلدان پر از آب قرار دهید.

 

 

 

۶. آنتوریوم صورتی

آنتوریوم صورتی

این گیاه در واقع همان اسپات است که سایه صورتی دارد. پرورش آنها در یک شیشه آب می‌تواند رطوبت کافی را که این گیاهان به آن نیاز دارند، فراهم کند و عالی است.

 

 

 

۷. ارکیده صورتی

ارکیده صورتی

ارکیده ها اپی فیتی هستند، یعنی می‌توانند روی گیاهان یا درختان دیگر بدون نیاز به خاک رشد کنند. به راحتی می‌توانید آن‌ها را در یک شیشه آب قرار دهید؛ به طوریکه که ریشه ها تا حدی زیر آب باشد. بررسی کنید که برگ ها با آب تماس نداشته باشند تا پوسیده نشوند.

 

 

 

 ۸. گل حنا

گل حنا

پرورش قلمه های این گیاه در آب یک روش عالی برای مشاهده رشد ریشه شان است و به راحتی  در این محیط رشد می کنند. می توانید با تعویض آب و نگه داشتن گیاه در نور غیرمستقیم در روز به رشد گیاه کمک کنید.

 

 

 

۹. تریدیسکانتیا تریکالر

Tradescantia Tricolor به خاطر برگ‌های سه رنگ زیبایش که به صورت سایه‌های صورتی، سفید و سبز هستند بسیار زیبا است. می توانید یک قلمه از آن را در یک لیوان آب روی میز قرار دهید، به طوریکه در نور غیر مستقیم باشد تا سالم و رنگارنگ بماند!

 

 

 

۱۰. کالاثیا

کالاثیا

گیاهان کالاثیا می توانند برگ های متنوعی داشته باشند که برخی از آنها دارای چند نوار میانی صورتی یا راه راه شکل است. نگه داشتن و پرورش این گیاه در یک شیشه آب  شرایطی را به وجود می آورد که گیاه در هر جای از خانه امکان رشد دارد.

 

 

 

۱۱. برگ بیدی

برگ بیدی

رنگ های صورتی روی برگ‌های این گیاه با رنگ بنفش تضاد دارد و زیبایی آن را بیشتر و بیشتر کرده است.  این گیاه وقتی در آب رشد می‌کند، نه تنها ریشه های قوی‌تری خواهد داشت، بلکه قابل کنترل‌تر است.

 

 

 

۱۲. کالیسیا صورتی یا پینک لیدی

کالیسیا صورتی یا پینک لیدی

اگر می‌خواهید این گیاه  را در فضای کوچکی قرار دهید و یک گلدان مینیمال از آن را داشته باشید، نگهداری گیاه در آب یک روش عالی است. یک ظرف شیشه‌ای را انتخاب کنید که دهانه آن خیلی پهن نباشد. در این شرایط گیاه به صورت عمودی رشد خواهد کرد که زیباتر است.