۱۲۰ هزار خانوار شامل افزایش ارزش کالابرگ می شوند

به گزارش باملین و به گفته علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ارزش کالا برگ برای ۱۲۰ هزار خانوار افزایش پیدا می کند.

علیرضا عسگریان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از طرح‌های راهبردی دولت بحث امنیت غذایی است، کالابرگ که از ابتدای امسال شروع شده یک برشی از امنیت غذایی محسوب می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با همکاری وزارت بهداشت و وزارت رفاه، به خانوار‌های دهک‌های ۱ تا ۷ که نمودار‌های رشد کودکان آن‌ها دچار اختلال است، ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان اعتبار بیشتر برای خرید اقلام غذایی تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به طرح مهم دولت برای ارتقاء امنیت غذایی کودکان، گفت: حدود ۱۲۵ هزار خانوار در این طرح شناسایی شده‌اند که به کالابرگ الکترونیک دهک‌های ۱ تا ۵، به ازای هر بچه دارای مشکل در رشد یک میلیون تومان و برای خانوار‌های دهک‌های ۶ و ۷، ۶۰۰ هزار تومان اضافه می‌شود.

عسگریان با بیان اینکه ۱۶ قلم از مواد غذایی برای خرید در این طرح در نظر گرفته شده است، گفت: به خانوار‌های مشمول طرح از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه این طرح از روز یکشنبه هفته آینده شروع می‌شود، بیان کرد: خانوار‌ها با نصب برنامه کاربردی شما (شبکه ملی اعتبار) نیز می‌توانند از مشمولیت در این طرح مطلع شوند.

وی در پایان اعلام کرد: فهرست تمام فروشگاه‌های فعال در اجرای طرح در این برنامه موجود است.