۱۷ مدل وسایل تزئینی و ظروف شب یلدا که باید برای شب چله داشته باشید!

در آستانه شب یلدا احتمالا شما هم به دنبال وسایل تزئینی مناسب برای این شب به یاد ماندنی هستید. به هر حال تمام خانم های خانه دوست دارند که سفره زیبایی را برای شب یلدا پهن کنند و با بهترین ظروف آن را تزئین کنند. این سنت بسیار زیبای ایرانی که بین تمام اقوام ایرانی رایج است به عنوان بلندترین شب سال شناخته میشود و معمولا مردم این شب را در خانه بزرگترها سپری می کنند. اگر دوست دارید شب زیبایی را تجربه کنید این مطلب از باملین را بخوانید و با ۱۷ مدل وسایل تزئینی و ظروف شب یلدا آشنا شوید.

 

تصور شب یلدا بدون انار، هندوانه و حافظ خوانی غیرممکن است. بسیاری از ما نمی دانیم فلسفه هندوانه که یک میوه تابستانی است، در سفره شب یلدا چیست! جالب است بدانید که ایرانیان معتقدند با خوردن هندوانه در شب یلدا تحمل هوای سرد زمستانی دیگر سخت نخواهد بود. انار نماد شادی و تغذیه است و خوردن آن در شب یلدا انرژی را برای ما به ارمغان می آورد. آجیل، دسرها و شیرینی های ایرانی مانند باسلوق از دیگر خوراکی های جذاب شب یلدا هستند.

این روزها هنرهایی مانند گل آرایی و میوه آرایی به سفره شب یلدای بسیاری از ما ایرانیان راه پیدا کرده است. این دو هنر رنگ و بوی خاصی به سفره یا میز شب یلدا می بخشند و جلوه و سبک سفره آرایی را متحول می کنند. یکی از موارد مهم در سفره شب یلدا انتخاب ظروف مناسب است. از فنجان و نعلبکی چای گرفته تا ظرفی که در آن میوه، آجیل و شکلات می ریزند، بهتر است طرح های سنتی و متناسب با شب یلدا داشته باشند. ظروف مناسب شب یلدا معمولا از جنس سرامیک و سفال هستند و با نقوش یلدایی تزئین شده اند. در ادامه چند نمونه از زیباترین و جدیدترین ظروف یلدایی را مشاهده می کنید: