۴ ایده لاکچری برای دکوراسیون مبلمان منزل + عکس

مبلمان نقش اساسی در دکوراسیون منزل دارند و شما می توانید با انتخاب رنگ درس و مدل چیدمان صحیح برای مبلمان خانه، پذیرایی زیباتری داشته باشید. حتی اگر خانه کوچکی دارید می توانید با انتخاب درست برای دکوراسیون مبلمان، با استفاده درست از فضای خانه یک محیط ایده آل برای پذیرایی ایجاد کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم ۴ ایده لاکچری برای دکوراسیون مبلمان منزل را به شما ارائه دهیم.

۱- مراقبت از مبلمان

ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بهترین راه برای لوکس و مجلل جلوه دادن مبلمان این است که بخوبی از آن مراقبت کنید. آشنایی با نوع پارچه و نحوه صحیح مراقبت و شستشوی آن از آسیب رسیدن به پارچه مبلمان شما جلوگیری می کند. این امر در خصوص لوازمی مانند فرش، پتو و بالش نیز صدق می کند. مبلمان را تمیز و عاری از گرد و غبار نگه دارید و آن را از نور خورشید دور کنید. زیرا نور خورشید ممکن است موجب کم رنگ شدن یا تغییر رنگ پارچه مبلمان شما شود. این مساله نه تنها در خصوص پارچه ها، بلکه در رابطه با چوب آنها نیز صادق است و نور خورشید می تواند رنگ آنها را به سفید یا زرد تغییر دهد.


۲- رفع عیوب کوچک

خراش، لکه و پریدگی رنگ دسته ها و پایه های مبلمان موجب می شود تا مبلمان شما ارزان تر به نظر برسد. اگر با چنین اتفاقاتی روبرو شدید، به کمک یک هم رنگی چوب مبلمان، این رنگ پریدگی ها و خراش ها را از بین ببرید و رنگ و رویی تازه به مبلمانتان ببخشید. این تغییرات ساده، ظاهر مبلمان شما را دگرگون خواهند کرد.


۳- استفاده از لوازم جانبی

یک راه آسان برای شیک تر جلوه دادن مبلمان، استفاده از لوازم جانبی و تزئینی است. می توانید با صرف حداقل هزینه و خرید لوازمی مانند کوسن و شال مبلمان شکوه و ظرافت خاصی به مبلمانتان ببخشید و آن را گران تر و با ارزش تر جلوه دهید. روی کوسن‌های باکیفیت و مجلل با بافت های غنی و جزئیات پیچیده سرمایه گذاری کنید. تزئین دیوار پشت مبلمان با تابلوها و آثار هنری زیبا نیز تاثیر زیادی بر زیباتر به نظر رسیدن مبلمان شما خواهد داشت.


۴- تعویض روکش مبلمان

تعویض روکش مبلمان کار ساده ای نیست. اما می‌تواند تفاوت زیادی در ظاهر مبلمان شما ایجاد کند. مبلمان هایی که روکش های آنها کهنه شده اند، دکوراسیون منزل ما را نازیبا جلوه می دهند. با تغییر روکش مبلمان نه تنها تغییری اساسی در ظاهر مبلمان و منزل خود ایجاد می کنید، بلکه در هزینه خرید مبلمان جدید نیز صرفه جویی خواهید کرد. می توانید برای این کار مبلمان خود را به یک کارگاه تعویض پارچه مبلمان بسپارید.