۵ ایده خلاقانه برای مدل آشپزخانه مدرن و شیک و لاکچری

آشپزخانه های مدرن و شیک با آشپزخانه های قدیمی متفاوت هستند. اگر به آشپزخانه های ۲۰ سال پیش دقت کنید متوجه می شوید که اکثر آنها مانند یک اتاق جدا بودند، اما پس از آن با به وجود آمدن اپن آشپزخانه ها، این قسمت از خانه به پذیرایی متصل شد. اما این مدل هم قدیمی شد و پس از آن حالت جزیره ترند شد. اگر دوست دارید خانه زیباتری داشته باشید باید با ترندهای مدل آشپزخانه مدرن و شیک و لاکچری آشنا شوید. در این مطلب از باملین قصد داریم ایده های خلاقانه مدل آشپزخانه را به شما معرفی کنیم.

 

 

۱٫ نورپردازی در چیدمان یک آشپزخانه خوب

هنگام چیدمان لوازم آشپزخانه، باید به‌گونه‌ای عمل کرد که از نور طبیعی پنجره آن، بیشترین استفاده صورت گیرد. اگر پنجره آشپزخانه شما بسیار کوچک است یا اصلا پنجره ندارید، باید بیش از پیش به نور مصنوعی حساس باشید. مهم‌ترین بخش‌های آشپزخانه که شما بیشترین زمان را در آن سپری می‌کنید، پیدا کنید. سپس برای آن قسمت، بهترین نورپردازی مصنوعی را در نظر بگیرید. به‌عنوان مثال بهتر است برای میز یا تخته کار، بالای اجاق گاز و جزیره آشپزخانه نورپردازی مصنوعی مناسبی به‌وجود آورید.

 

 

ایده جدید برای نورپردازی آشپزخانه

می‌توانید داخل کشوها و کابینت‌های آشپزخانه از نوارهای نورانی ال ای دی استفاده کنید. در جدیدترین نورپردازی‌ها برای آشپزخانه، چنین نوارهایی را به‌گونه‌ای نصب می‌کنند که پس از باز شدن کابینت یا کشو، نوار ال ای دی روشن شده و پس از بسته شدن، خاموش شود.

 

۲٫ جزیره در چیدمان یک آشپزخانه خوب

یکی از جدیدترین ایده‌ها برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه، ساخت جزیره است. جزیره‌ها می‌توانند یک فضای بسیار کاربردی به‌وجود بیاورند حتی اگر بسیار گران بوده یا ساختشان پرزحمت باشد. از جزیره‌ها در آشپزخانه می‌توانیم به‌عنوان تخته کار، میز نهارخوری و فضایی برای قرار دادن تجهیزات آشپزخانه و غیره استفاده کنیم؛ در حالی که فضای آشپزخانه را بسیار شیک و مدرن کرده‌ایم. نکته جالب توجه این است که نصب جزیره در آشپزخانه، متناسب با تمامی سبک‌های دکوراسیون داخلی است، تنها باید متریال مناسب را انتخاب کنیم.

 

 

ایده جدید برای نصب جزیره در آشپزخانه

اگر بتوانیم برای بخش بالایی جزیره، سیستم تهویه مناسبی تعبیه کنیم، می‌توانیم اجاق گاز توکاری برای جزیره در نظر بگیریم تا حین آشپزخانه، فضای کلی خانه تحت کنترل باشد. اگر تعبیه اجاق گاز در جزیره برای شما ممکن نیست، نصب سینک ظرفشویی در جزیره آشپزخانه نیز یکی از جدیدترین ایده‌ها است که دردسر کمتری دارد.

 

۳٫ حداکثر استفاده از فضا در چیدمان یک آشپزخانه خوب

وقتی می‌خواهیم در آشپزخانه کابینت نصب کنیم یا لوازم آن را بچینیم، باید هر لحظه به این موضوع فکر کنیم که داشتن یک آشپزخانه شلوغ که نمی‌تواند مهم‌ترین لوازم را جلوی دست ما قرار دهد، اصلا آشپزخانه کاربردی‌ای نیست چراکه باید میزان زیادی زمان هدر دهیم تا مواد غذایی، لوازم و تجهیزات آشپزی را پیدا کنیم. این درحالی است که شناخت حداکثری فضای آشپزخانه نیز کاری دشوار و نیازمند تخصص است. با این حال راهنماتو برای شما چند ایده جذاب دارد.

 

 

ایده جدید برای استفاده حداکثری از فضا در آشپزخانه

تا به‌حال به فضای زیرِ کابینت‌ها توجه کرده بودید؟ این فضا، می‌تواند محل مناسبی برای قرار دادن سیخ، سینی، بشقاب و بسیاری لوازم دیگر باشد. بعلاوه، می‌توان زیر کابینت را با چوب و تجهیزات دیگر تبدیل به یک پله‌ی جمع‌شو کرد. وقتی شما این پله را از زیر کابینت بیرون بکشید، می‌توانید روی آن بایستید و از کابینت‌های طبقات بالا، لوازمی که نیاز دارید را بردارید.

 

۴٫ یخچال بطری‌ها در چیدمان یک آشپزخانه خوب

استفاده از یخچال بطری‌ها باعث می‌شود که شما یک آشپزخانه بسیار کامل و مرتب داشته باشید. یخچال‌های ما ایرانی‌ها همواره پر است از بطری‌های آبلیمو، آبغوره، آب نارنج و حتی انواع مرباها. اگر از یخچال بطری استفاده کنیم، با خیال راحت می‌توانیم بطری‌هایی که برای زمستان، پنهان کرده‌ایم را در آن جای دهیم و آشپزخانه‌ای متفاوت داشته باشیم.

 

 

ایده جدید برای استفاده از یخچال بطری‌ها در آشپزخانه

عموما یخچال‌های بطری، کوچک هستند، اما بسیاری از مواقع یک جا یخی یا جامیوه‌ای مخصوص دارند. ما می‌توانیم انواع میوه‌های یخ‌زده را برای درست کردن انواع اسموتی‌ها داخل این یخچال قرار دهیم و روتین غذایی سالم و خاص‌تری داشته باشیم.

 

۵٫ سطل زباله در چیدمان یک آشپزخانه خوب

آشپزخانه محلی است که ما در آن با انواع خوراکی‌ها سروکار داریم، گاهی در همان آشپزخانه غذا می‌خوریم یا شاید هم بچه‌ها روی میز یا کنار جزیره مشغول نوشتن مشق‌هایشان باشند. بنابراین باید سطح زباله را در محلی مناسب قرار دهیم و هروز یا روزی دوبار، سطل زباله را خالی کنیم. بهتر است سطل زباله آشپزخانه را داخل کابینت و زیر سینک ظرفشویی قرار دهیم تا به سایر لوازم یا خوراکی‌ها آلودگی منقل نشود.

 

 

ایده جدید برای سطل زباله در چیدمان آشپزخانه

ایده‌های زیادی برای قرار دادن سطل زباله در آشپزخانه وجود دارد، اما استفاده از سطل زباله‌های ریلی که به کابینت وصل می‌شوند یک ایده بسیار خوب برای قرار دادن سطل زباله در آشپزخانه است. بعلاوه، ما می‌توانیم، شکل کلی کابینت را متناسب با یک سطل زباله تفکیک شده بسازیم، به صورتی که زباله‌های خشک و تر جدا از یکدیگر باشند. داخل محفظه‌ها می‌توانیم از سطل‌های جداشونده فلزی یا پلاستیکی استفاده کنیم تا پوشش کابینت در معرض آلودگی قرار نگیرد.