۷ ایده مدرن و شیک برای کاشی کاری دکوراسیون داخلی

کاشی کاری در دکوراسیون داخلی خانه می تواند تاثیر زیادی داشته باشد و به زیباتر شدن دکوراسیون کمک زیادی کند. اگر به معماری سنتی ایران نگاهی کنید متوجه می شوید که کاشی کاری نقش مهمی داشته است، اما به مرور این کاشی کاری از معماری های ایرانی حذف شده است. ولی امروزه در تمام دنیا کاشی کاری های مدرن و شیک برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد که با ایده های جدید می توانید شما هم خانه خود را زیباتر کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم ۷ ایده مدرن و شیک برای کاشی کاری دکوراسیون داخلی را معرفی کنیم.

 

۱- بهینه سازی نقاط کانونی

استفاده از هنرکاشی کاری برای برجسته تر کردن نقاط کانونی مانند فضای اطراف شومینه و تلویزیون ایده بسیار جالبی است. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، یک شومینه روستایی با استفاده از کاشی هایی به شکل بلوک های سنگی بازسازی شده است و نمای روستایی و نوستالژیکی به فضا بخشیده است.

 

 

۲- داستان گویی با کاشی

می توانید با ترکیب کاشی های ناهماهنگ طرح های جذاب، عجیب و غریب، داستانی و سرگرم کننده بسازید. مانند این تصویر که با نمادهای سفارشی موسیقی در داخل یک طاق نورانی فضای جذابی در دکوراسیون داخلی اتاق ایجاد شده است.

 


۳- ترکیب کاشی و دوغاب

اگر می خواهید به کاشی های ساده، جلوه خاصی ببخشید، می توانید به کمک ترکیب رنگ کاشی و دوغاب، یک کاشی کاری خاص خلق کنید. با انتخاب رنگ مناسب دوغاب، می توانید کنتراست قابل توجهی به هنر کاشی کاری خود ببخشید و فضای ساختار یافته ای را خلق کنید.

 

۴- یک فضای دنج

می توان از ایده های مختلف کاشی کاری برای ایجاد یک فضای دنج و مناسب برای گفتگو و معاشرت کمک گرفت. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، ترکیب شومینه و کاشی کاری منجر به خلق یک محیط گرم و دنج شده است.

 

۵- قاب کردن در اتاق

به جای استفاده از تزئینات سنتی در اتاق از کاشی برای جلوه بخشیدن به آن کمک بگیرید. مانند این تصویر که از کاشی های خاص و سبز رنگ برای ایجاد یک فضای منحصربه فرد در اطراف در اتاق استفاده شده است.

 

۶- نقاشی دیواری کاشی

اگر به دنبال یک روش منحصربه فرد برای تزئین دیوار اتاق خود با استفاده از کاشی کاری هستید، به سراغ نقاشی دیواری کاشی بروید. این نقاشی ها که اغلب به صورت سفارشی طراحی می شوند، می توانند یک نقطه کانونی بسیار جذاب و خاص خلق کنند.

 

۷- کاشی کاری جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه یکی از عناصر محبوب در طراحی آشپزخانه های مدرن است که علاوه بر افزایش فضا و عملکرد به برقراری ارتباط بهتر آشپز با سایر اعضای خانواده کمک می کند. به کمک هنر کاشی کاری می توان زیبایی یک جزیره آشپزخانه را دوچندان کرد. انتخاب کاشی مناسب، علاوه بر زیبایی فضا به به طراحی آشپزخانه هویت و شخصیت می‌بخشد.