۸ قسمت مخفی از خانه برای انبار کردن وسایل اضافی | اگه نمیدونی وسایل اضافی رو کجا بزاری بخون!

این روزها خانه هایی که متراژ پایینی دارند و فاقد انباری هستند مشکلات مختلفی را برای خانم های خانه دار به وجود می آورند. اما اگر بتوانید از تمام فضای خانه به درستی استفاده کنید، می توانید انباری های مخفی در کوچکترین نقاط خانه داشته باشید و از تمام قسمت های خانه برای انبار کردن وسایل استفاده کنید. در این مطلب از باملین ۸ نقطه مخفی از خانه که تا حالا به آنها توجه نداشتید را به شما معرفی می کنیم.

۱- دیوار آشپزخانه

اگر با دیده شدن برخی لوازم آشپزخانه و جا ادویه ای ها مشکلی ندارید، می توانید از فضای دیوار برای قرار دادن آنها استفاده کنید. با این کار فضای ذخیره سازی مناسبی برای دیگر اقلام موجود در کابینت که از نظر بصری چندان جذاب نیستند، فراهم خواهید کرد.


۲- پشت در کمد

می توانید پشت در کمد را به یک انباری مخفی برای آویزان کردن لباس ها تبدیل کنید. با نصب چند قلاب و میله جواهرات، لباس های پر استفاده و لوازم جانبی را در این قسمت آویزان کنید.


۳- کشوی زیر اجاق گاز

کشوهای کوچک زیر اجاق گاز مکان مناسبی برای قرار دادن لوازم کوچکی مانند بشقاب و کاسه، ورق های پخت کوکی و حوله های آشپزخانه هستند. از قفل فشاری برای بستن در کشو استفاده کنید. این قفل ها به راحتی و با یک ضربه کوچک پا باز می شوند.


۴- زیر سینک آشپزخانه

از زیر سینک آشپزخانه برای قرار دادن انواع شوینده استفاده کنید. دیگر کابینت های آشپزخانه را نیز طوری سازمان دهی کنید که فضای ذخیره سازی را به حداکثر برسانند.


۵- امتداد دیوارهای باریک

یکی از دیوارهای باریک خانه را به جا کتابی تبدیل کنید. کافی است یک جا کتابی آویز در این قسمت نصب کنید. این کار بدون اشغال یک اینچ از فضای زمین، فضای کافی برای قرار دادن انواع کتاب و دیگر ابزارها در اختیار شما قرار می دهد.


۶- قسمتی از دیوار

قسمتی از دیوار ورودی را به مکانی برای قرار دادن لباس های پر استفاده، انواع کلاه و شال اختصاص دهید. برای این کار کافی است یک آویز لباس دیواری تهیه کنید و در یک قسمت از دیوار نصب نمایید.


۷- فضای زیر تختخواب

به جای خرید تختخواب های معمولی، از تختخواب های کشودار یا تختخواب های جک دار استفاده کنید. کشوهای زیر تختخواب فضایی را برای قرار دادن لوازم در اختیار شما قرار می دهند. علاوه بر این، تختخواب های جک دار نیز دارای یک جک فلزی هستند که به راحتی حرکت داده شده و با بالا بردن تشک، فضایی را برای قرار دادن اشیاء کم مصرف فراهم می کنند.


۸- زیر ماشین لباسشویی

می توانید در زیر ماشین لباسشویی، کشوهایی را برای ذخیره سازی مخفی نصب کنید. این قسمت برای قرار دادن لوازم شوینده مناسب هستند. این کشوها علاوه بر فراهم کردن فضای ذخیره سازی، با بالا بردن ماشین لباسشویی تا ارتفاع ارگونومیک از خم شدن و آسیب رسیدن به کمر شما جلوگیری می کنند.