آخرین وضعیت سیلاب در ایلام / بارندگی تا کی ادامه دارد؟

به گزارش باملین به نقل از مهر، بارندگی از روز چهارشنبه در استان ایلام آغاز شده و طبق اعلام هواشناسی تا روز شنبه در استان ادامه دارد.

 

بارندگی از شب گذشته تاکنون در استان اوج گرفته و در مناطق جنوبی استان ایلام منجر به جاری شدن سیلاب، خسارت به روستاها و اراضی کشاورزی مردم شده است.

 

از ساعاتی پیش با شدت گرفتن بارش‌ها حجم سیلاب در مسیل‌های استان ایلام بالا رفته است. روستاهای شیخ مکان و کله جوب در شهرستان دره شهر دچار آبگرفتگی شده‌اند.

 

بخشی زمین‌های کشاورزی در مناطق مختلف استان از جمله در دهلران، آبدانان و دره شهر خسارت دیده‌اند. حجم آب ورودی به شهرها و روستاهای باعث طغیان رودخانه‌های فصلی شده است.

مسیرهای مواصلاتی شهرستان‌های جنوبی استان ایلام به شدت لغزنده بوده و همشهریان از تردد غیرضروری خودداری کنند.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، ریزش برداری در ۵۹ مقطع از محورهای ایلام انجام شده است.

سیدزاهدین چشمه خاور گفت: با وجود ادامه بارش‌ها، همه راه‌های اصلی، فرعی و روستایی استان باز است و تردد در آن‌ها جریان دارد.

آخرین وضعیت بارش‌ها در استان ایلام

طبق گزارش هواشناسی طی ۲ روز گذشته در مناطقی مثل دشت چمران، آبدانان بیش از ۱۰۰ میلی متر بارندگی و در مناطقی مثل دره شهر بیش از ۹۵ میل متر بارندگی ثبت شده است.

آخرین وضعیت سیلاب در ایلام / بارندگی تا کی ادامه دارد؟

گزارش بارندگی ایستگاه‌های هواشناسی استان ایلام

خسارت به اراضی کشاورزی

در پی بارش‌های شدید باران و طغیان رودخانه‌ها در منطقه شیخ مکان دره شهر به برخی از مزارع گندم این منطقه خسارت وارد شده است.

امدادرسانی هلال احمر ادامه دارد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام اظهار کرد: با توجه به ورود سامانه بارشی از روز گذشته به استان و بارش شدید باران، برخی از منازل مسکونی در شهرستان‌های ایلام و دره شهر دچار آبگرفتگی شدند که بلافاصله تیم‌های عملیاتی سیلاب اعزام شدند.

حمزه محمدی مقدم بیان کرد: تاکنون امداد رسانی به ۲۰ نفر متأثر از سیل و آبگرفتگی و تخلیه آب ۴ منزل مسکونی در شهرستان‌های ایلام و دره شهر انجام شده و نجاتگران هلال احمر عشایر منطقه کره پو شهرستان چوار را ارزیابی کردند، همچنین ۶ تخته پتو، ۴ تخته موکت و ۱ شعله والر در بین سیل زدگان توزیع شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام در پی اعلام هشدار سطح قرمز هواشناسی و مدیریت بحران استانداری از شعبه و پایگاه‌های امدادی شهرستان‌های بدره، دره شهر، آبدانان، ایوان، مهران و دهلران بازدید کردند.

سامانه بارشی تا شنبه ادامه دارد

کارشناس هواشناسی استان ایلام نیز اظهار کرد: هشدار قرمز از امشب تا اواخر وقت فردا جمعه و بیشتر برای نواحی شمالی، شرقی و جنوب شرقی است که بارش‌ها شدت بیشتری دارد.

احسان احمدی نژاد ادامه داد: سامانه بارشی از اواخر وقت فردا به تدریج تضعیف شده و شنبه از استان خارج می‌شود.

وی اضافه کرد: مردم و مسئولان نسبت به طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال بروز سیلاب و آبگرفتگی معابر هوشیار باشند.