آموزش تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل با گوشی و غیرحضوری

احتمالا برای شما هم پیش آمده که سیم کارت ایرانسل خود را به یکی از دوستان یا اعضای خانواده داده اید در حالی که آن سیم کارت به نام خودتان است. با توجه به این موضوع که امروزه برای هرکاری باید از سیم کارت به نام خودمان استفاده کنیم بهتر است برای تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل با گوشی و غیرحضوری اقدام کنید تا مشکلی برای فردی که سیم کارت را به او داده اید به وجود نیاید. اما خب آیا انتقال مالکیت سیم کارت ایرانسل با گوشی و غیرحضوری ممکن است؟ در این مطلب از باملین به آموزش این موضوع خواهیم پرداخت.

نحوه تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل با گوشی و غیرحضوری

آیا سایتی جهت تغیر مالکیت سیم کارت ایرانسل به صورت غیر حضوری وجود دارد؟

بایستی گفت بر خلاف انتقال مالکیت گوشی که با به وجود آمدن سامانه همتا یک قابلیت اینترنتی بوده، کاربران جهت انتقال مالکیت سیم کارت ایرانسل نیاز به مراجعه حضوری خواهند داشت. سایتی به اسم تغییر مالکیت غیر حضوریوجود نداشته و کاربر باید این عمل را به صورت حضوری با ارائه مدارک مد نظر انجام دهد. تنها روند تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل و سیم کارت اپراتورهای دیگر به صورت حضوری بوده که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

 

آموزش تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل

برای تغییر مالکیت سیمکارت ایرانسل باید مراحل زیر را انجام دهید:

  1. به یکی از دفاتر فروش و خدمات ایرانسل و یا نمایندگان فروش ایرانسل مراجعه نمایید.
  2. سپس درخواست خود را مبنی بر تغییر مالکیت سیم کارت ایرانسل به اپراتور ارائه دهید.
  3. مدارک مورد نیاز را تحویل دهید.
  4. هزینه مربوط به تغییر مالکیت سیم کارت های ایرانسل را پرداخت نمایید.
  5. پس از انجام مراحل تغییر مالکیت سیم کارت، رمز انتقال سیم کارت لرایتان ارسال خواهد شد. رمز را به اپراتور دفاتر خدمات ایرانسل ارائه دهید.
  6. در نهایت سیم کارت به نام فرد خریدار زده خواهد شد و پیامکی مبنی بر انتقال مالکیت سیم کارت برای افراد ارسال می‌شود.