آیا اینترپل مالک کوروش کمپانی را دستگیر کرد؟

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، چهار روز پیش بود که مسعود ستایشی؛ سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: در ۲۹ بهمن ماه از طریق پلیس اینترپل اعلان قرمز و جلب مالک شرکت (کوروش کمپانی) صادر شده است.

بر اساس پیگیری خبرنگار تسنیم تا روز ۶ اسفند ماه با وجود درخواست ایران هنوز “اینترپل جهانی” اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی را صادر نکرده است.

بر اساس این خبر، روند درخواست صدور اعلان قرمز برای یک متهم فراری بدین صورت است که ابتدا دستگاه قضائی باید اعلام جرم کند و به اینترپل ایران دستور بدهد، اینترپل ایران بعد از تشکیل پرونده، مستندات را برای اینترپل جهانی ارسال می‌کند و بعد، اینترپل جهانی پس از بررسی محتویات پرونده، اعلان قرمز جهانی را برای فرد متهم صادر می‌کند و تا این روند کامل طی نشود نمی‌توان گفت که اعلان قرمز برای فردی صادر شده است.

هم‌اکنون اقدامات قضائی و پلیسی برای صدور اعلان قرمز مالک فراری کوروش کمپانی در کشور انجام شده است اما اینترپل جهانی هنوز اعلان قرمز این فرد را تأیید و صادر نکرده است و در واقع هنوز اعلان قرمز امیرحسین شریفیان؛ مالک کوروش کمپانی صادر نشده است.

سن مالک کوروش کمپانی

امیرحسین شریفیان متولد ۲۱ آذر ۱۳۷۵ در خلخال است. فردین شریفیان پدر امیر حسین شریفیان است. شرکت کوروش کمپانی با مدیریت امیرحسین شریفیان، با تبلیغات گسترده توسط اینستاگرام و تلگرام و حتی رپورتاژ در بعضی از سایتهای خبری و استفاده از افراد مشهور مثل بازیگران، فوتبالیست ها … سعی بر اعتماد سازی کرد. در همین بین برای دوباره به چشم آمدن این شرکت، که در بلک فرایدی شلوغ شده بود، به دلیل بدحجابی مشتریان، دفتر این شرکت پلمپ شد. با همین ترفند و گذاشتن چند کلیپ در اینستاگرام ، مجدد بر سر زبان ها افتاد.