آیا فردا ۱۴ دی مدرسه ها تعطیل است؟ + جزییات

به گزارش باملین به‌دنبال حادثه تروریستی در گلزار شهدای کرمان و شهادت تعدادی از هموطنان، فردا عزای عمومی در سراسر کشور اعلام شد. امروز مدارس و ادارات استان کرمان به دلیل خدمات رسانی به زائران شهید سلیمانی تعطیل اعلام شده بود. همچنین ادارات استان یزد فردا تعطیل اعلام شده است.

 

تعطیلی فردا ادارات

استانداری یزد طی بخشنامه‌ای اعلام کرد: به منظور صرفه جویی و افزایش ضریب پایداری و کارکرد ایمن شبکه گاز و برق، کلیه دستگاههای اجرایی استان به استثناء دستگاههای خدمت رسان، مراکز درمانی و مدارس از تاریخ ۱۴۰۳/۱۰/۱۳ تا ۱۴۰۳/۱۱/۳۰ در روزهای پنج‌شنبه تعطیل خواهد بود.

هنوز خبری در رابطه با تعطیلی ادارات کرمان و سایر استان ها منتشر نشده است. (در صورت انتشار این گزارش به روز خواهد شد)

 

وضعیت آلودگی هوا امروز ۱۳ دی ماه

براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور امروز چهارشنبه، هوای پنج شهر استان تهران قرمز و هفت شهر نارنجی است. همچنین مدارس کرمان نیز فردا تعطیل اعلام شده است.  طبق داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوا، میانگین کیفیت هوای مناطق بیست‌ودوگانه تهران هم‌اکنون با شاخص ۱۳۴ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در استان تهران قرچک با شاخص ۱۶۲، باقرشهر با شاخص ۱۷۴، اسلامشهر با شاخص ۱۵۳، شهریار با شاخص ۱۵۸ و ملارد با شاخص ۱۶۳ در وضعیت هوای قرمز و ناسالم برای عموم است. ایستگاه لواسانات با شاخص ۱۴۵، پاکدشت با شاخص ۱۴۴، پردیس با شاخص ۱۰۶، دماوند با شاخص ۱۳۳، پیشوا با شاخص ۱۲۶، ورامین با شاخص ۱۳۶ و رباط کریم با شاخص ۱۰۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس است. شهر قدس نیز با شاخص ۹۱ در وضعیت زرد است و هوای قابل قبول قرار دارد.