استعلام چک صیادی با کد ملی فقط در ۱۰ ثانیه

چک هنوز هم یکی از معتبرترین اوراق ملی محسوب می شود که خیلی از ما در روز با آن سر و کار داریم. اما استعلام آن و اطمینان از معتبر بودن آن برای همه ما مهم است. در این مقاله از سایت باملین قصد داریم سریع ترین و بهترین روش استعلام چک صیادی با کد ملی را به شما آموزش دهیم. پس اگر دنبال روش آسان برای استعلام چک صیادی هستید در این مطلب با ما همراه باشید.

 

استعلام چک صیادی چطور انجام می شود؟

در زمان دریافت هر فقره چک از شخص صادرکننده، باید در مورد نقد شدن آن کاملاً مطمئن شوید. همان‌طور که گفتیم، وضعیت نقدینگی چک صیادی برعکس چک‌های قدیمی قابل بررسی است. در واقع برخلاف گذشته، می‌توانید از خوش‌حسابی صاحب چک و وضعیت اعتباری او مطمئن شوید. استعلام چک صیادی روش‌های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

استعلام چک صیادی با کد ملی

برای استعلام وضعیت چک صیادی با روش دیگر هم باید وارد سایت بانک مرکزی به آدرس https://www.cbi.ir شوید و از منوی بالای صفحه روی سربرگ نظام‌های پرداخت و زیرساخت کلیک کنید. بعد از انتخاب بخش استعلام چک، می‌توانید وارد لینک استعلام چک صیادی براساس اقلام اطلاعاتی شوید. در صفحه بازشده باید علاوه بر شناسه صیادی، تاریخ سررسید چک، حقیقی یا حقوقی بودن دریافت‌کننده و همچنین کد ملی گیرنده چک را در بخش مربوطه بنویسید. بعد از کلیک دکمه استعلام، به اطلاعات چک دسترسی خواهید داشت.

 

آیا استعلام چک صیادی با کد ملی حقیقت دارد؟

همان‌طور که گفتیم، برای استعلام چک صیادی باید از سایت بانک مرکزی یا سامانه پیامکی این سازمان استفاده کنید. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که علاوه بر این روش‌ها می‌توانند به سراغ راه‌های استعلام چک صیادی با کد ملی بروند.

اما لازم است بدانید که برای اطلاع از وضعیت چک به کد ملی صادرکننده آن نیازی ندارید. بلکه باید شناسه صیادی چک را داشته باشید.

با کمک سامانه آنلاین بانک مرکزی و همین‌طور سامانه پیامکی، بدون نیاز به کد ملی و تنها با داشتن شناسه صیادی، استعلام چک فرآیند بسیار آسانی خواهد بود. این فرآیند مثل بسیاری از خدمات جدید بانکداری الکترونیک، از جمله خرید سفته آنلاین، ثبت امضای الکترونیکی، انتقال وجه و… به صورت غیرحضوری و باصرف کمترین زمان انجام می‌شود.