ایلان ماسک برای تماس و ارسال پیامک از ایکس استفاده می کند!

به گزارش باملینبه نقل از دیجیاتو، «ایلان ماسک» همچنان در تلاش است تا امکان برقراری تماس‌های صوتی و تصویری را به ایکس اضافه کند. حالا این میلیاردر در جدیدترین پست خود ادعا کرده که تا چند وقت آینده قصد دارد گوشی خود را کنار بگذارد و از ایکس به‌طور انحصاری برای تماس‌ها و حتی ارسال پیامک استفاده کند.

 

ماسک در پست جدیدی از شبکه اجتماعی ایکس می‌گوید:

«تا چند ماه دیگر، شماره تلفنم را قطع می‌کنم و برای پیامک و تماس‌های صوتی/تصویری فقط از ایکس استفاده می‌کنم.»

آیا ایده ایلان ماسک امکان‌پذیر است؟

ایلان ماسک درحالی چنین ادعایی کرده است که به‌دلیل محدودیت‌های امنیتی، درحال‌حاضر برای تماس‌ها و پیامک نمی‌توان به یک پلتفرم متکی بود. همان‌طور که «نیما اوجی»، محقق اپلیکیشن مستقل به Gizmodo می‌گوید، کدهای تأییدی که برای احراز هویت به کاربران پیامک می‌شود، هنوز بخش بزرگی از زندگی آنلاین ما را تشکیل می‌دهند.

درواقع پلتفرم‌هایی مانند واتس‌اپ زمانی که کاربران می‌خواهند حساب جدیدی ایجاد کنند، کدهای تأیید را به آن‌ها پیامک می‌کنند. حتی خود ایکس نیز برای تأیید احراز هویت کاربران از کدهای پیامکی استفاده می‌کند که البته این گزینه فقط برای مشترکین پریمیوم ارائه می‌شود.

اگر او واقعاً قصد داشته باشد که این ایده را عملی کند، ماسک اساساً کاربران را مجبور می‌کند که برای برقراری تماس با او، اشتراک پریمیوم ایکس با هزینه حداقل ۸ دلار در ماه را خریداری کنند. درحالی‌که تمام کاربران می‌توانند به تماس‌های ویدیویی یا صوتی خود پاسخ دهند، اما امکان برقراری تماس‌ها فقط برای مشترکین پریمیوم ارائه شده است.

ایکس در اکتبر سال ۲۰۲۳ امکان برقراری تماس‌های صوتی و ویدیویی را برای کاربران iOS فراهم کرده بود و از ماه گذشته کاربران اندرویدی آن را دریافت کرده‌اند.