این ماشین لباسشویی هر روز ۴ گیگ اینترنت مصرف می کند

به گزارش باملین به نقل از دیجیاتو، به‌نظر می‌رسد برخی از لوازم خانگی هوشمند، مانند لباسشویی ال‌جی به‌طور غیرعادی مصرف اینترنت بالایی دارند. کاربری متوجه شده که ماشین لباسشویی او روزانه ۳.۶۶ گیگابایت اینترنت مصرف کرده است. او می‌گوید حالا مجبور شده دسترسی دستگاه به روتر را مسدود کند. هنوز علت دقیق این میزان مصرف داده مشخص نشده است؛ اگرچه هک‌کردن دستگاه‌های هوشمند و سوءاستفاده از آن‌ها دور از ذهن نیست.

کاربری در ایکس اسکرین‌شاتی از میزان مصرف اینترنت ماشین لباسشویی ال‌جی خود منتشر کرده که در یک روز، این دستگاه ۳.۵۷ گیگابایت آپلود و حدود ۱۰۰ مگابایت دانلود داشته است. درباره این رقم عجیب‌وغریب حدس‌های مختلفی وجود دارد؛ برای مثال، معمولاً ماشین لباسشویی‌های هوشمند تنظیمات انواع مختلف پوشاک را دانلود می‌کنند. بااین‌حال، چنین مصرف داده‌ای منطقی نیست.

دلایل احتمالی مصرف زیاد اینترنت در ماشین لباسشویی LG

اتفاقی عجیب در ماشین لباسشویی هوشمند ال‌جی؛ مصرف ۳.۷ گیگابایت اینترنت روزانه!

صاحب این ماشین لباسشویی به‌شوخی گفته است که شاید ماشین لباسشویی او ارز دیجیتال استخراج می‌کند. اگرچه چنین امری به‌نظر غیرواقعی می‌آید، اما می‌تواند اتفاق بیفتد. پیش‌ازاین، هکرها از دستگاه‌های هوشمند ال‌جی سوءاستفاده کرده بودند.

همچنین یک هکر ممکن است از منابع سخت‌افزاری ماشین لباسشویی به‌عنوان بخشی از یک بات‌نت استفاده کند. کنترل ماشین لباسشویی ال‌جی به‌عنوان بخشی از یک بات‌نت بزرگ برای استخراج ارزهای دیجیتال یا ایجاد شبکه‌های شرورانه آن‌قدرها هم که به‌نظر می‌رسد دور از ذهن نیست. با اتصال چندین دستگاه هوشمند کم‌مصرف، مثل این ماشین لباسشویی، می‌توان یک شبکه پرقدرت برای استخراج رمزارز ایجاد کرد.

یکی دیگر از دلایل حجم بالای آپلودها می‌تواند خطا در سیستم‌عامل روتر باشد. سایر کاربران میزان مصرف داده‌های ماشین لباسشویی هوشمند ال‌جی خود را منتشر کرده‌اند و به‌نظر می‌رسد که این دستگاه‌ها معمولاً کمتر از ۱ مگابایت اینترنت در روز مصرف می‌کنند.

اگرچه توییت‌های منتشرشده به‌نظر غیرجدی می‌آیند، اما جلوگیری از هک‌کردن دستگاه‌های هوشمند می‌تواند امری مهم و حیاتی باشد. فرض کنید که مثلاً اگر دستگاه‌های اینترنت اشیای پزشکی یا صنعتی توسط مهاجمان هک شوند، چنین اتفاقاتی ممکن است خطرات زیادی را به‌دنبال داشته باشد.