بارش برف و باران در راه است!

جدیدترین اخبار هواشناسی / زمان بارش برف و باران مشخص شد

باملین: کارشناس هواشناسی می گوید: نقشه موجی که توسط  مدل سایت ECMWF یکی از معتبرترین مدل ‌های جهانی در عالم هواشناسی منتشر شده است، نشان می دهد که حدود ۱۰ روز دیگر به کشور ما می رسد. احتمالا این سامانه بارشی سه‌شنبه هفته آینده(۳ بهمن) از نوار غربی وارد کشور می شود.

البته فعالیت سامانه بارشی بستگی به میزان رطوبتی دارد که از طریق اقیانوس هند و دریای سرخ بتواند این موج را تغذیه کند. اگر این اتفاق رخ دهد، بارش های مناسبی در استان های مختلف کشور را شاهد خواهیم بود.

انتظار می‌رود روز جمعه (۲۹ دی) با توجه به اینکه موجی مناطق جنوبی عبور می‌کند، در استان‌های واقع در جنوب شرق کشور بارش پراکنده، رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی داشته باشیم. روز شنبه (۳۰دی) در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آرام خواهد بود. چهارشنبه (۲۷ دی) آب‌های خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است. مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و تا حدودی بوشهر افزایش ارتفاع موج را دارند. محدودیت‌هایی هم برای انجام فعالیت‌های دریایی به همراه دارد. ویدیویی از روستای سلین در ارتفاعات هورامان-کردستان را ببینید.