باز شدن گره انتخاب داور دربی در انتظار اقدام فیفا!

به گزارش باملینبه نقل از تسنیم، خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال هفته گذشته اعلام کرده بود داور دربی ۱۰۳ انتخاب شده، ولی به دلیل شرایط حساس مسابقات به صورت رسمی اعلام نمی‌شود.
برگزاری بازی با سیستم کمک داور ویدیویی VAR محدودیت‌هایی را برای انتخاب داور دربی به وجود می‌آورد، چرا که هر داوری که قرار است انتخاب شود، باید مجوز قضاوت با VAR را داشته باشد. انتخاب کمیته داوران از بین وحید کاظمی، بیژن حیدری و پیام حیدری است، سه داوری که آخرین دوره آموزشی خود را در کشور تاجیکستان گذراندند اما هنوز لاینسس آنها از سوی فیفا ارسال نشده است. در این بین گفته می‌شود وحید کاظمی گزینه نخست قضاوت دیدار استقلال – پرسپولیس است.

فیفا امروز و فردا تعطیل است و در صورتی که لاینسس این سه داور نرسد، کمیته داوران مجبور است سراغ نفراتی که مجوز دارند، برود. موعود بنیادی‌فر، علاوه بر اینکه این هفته دیدار استقلال خوزستان و استقلال را قضاوت کرد، داوری دربی دور رفت را برعهده داشت و شانس بسیار کمی دارد. مرتضی منصوریان، امیر عرب‌براقی و حسن اکرمی سه داور دیگری هستند که مجوز دارند و اگر لاینسس کاظمی و برادران حیدری نرسد، کمیته داوران به ناچار باید سراغ سه گزینه‌ای برود که مجوز دارند. در واقع گره انتخاب داور دربی عملاً به اقدام فیفا بستگی دارد.

دیدار استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته بیستم لیگ برتر ساعت ۲۰ چهارشنبه هفته جاری ۲۳ اسفند ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.