تغییر قیمت ۵۵ میلیونی سمند ایران خودرو! + قیمت جدید ۱۸ دی

به گزارش باملین، بررسی بازار خودرو نشان می‌دهد که قیمت خودرو طی هفته گذشته صعودی شده است. سمند نیز یکی از محصولات ایران خودرو است که روند صعودی را آغاز کرده است. با این رصد بازار خودرو نشان می دهد که بازار خریدوفروش خودرو هنوز هم راکد مانده است و خودروهایی که افزایش قیمت را تجربه کردند نیز مشتری ندارند.

بر اساس تغییرات قیمت خودرو امروز قیمت سورن پلاس دوگانه سوز مدل EF۷ امروز ۶۴۰ میلیون تومان است که طی دو روز ۱۰ میلیون گران شده است.

همچنین این خودرو طی یک ماه و نیم گذشته حوالی ۵۵ میلیون تومان گران شده است. قیمت سمند ال ایکس صفر مدل LX EF۷ نیز با افزایش ۱۵ میلیونی طی دو روز به ۵۸۵ میلیون تومان رسیده است.

همچنین قیمت سورن پلاس صفر مدل EF۷ بنزینی نیز در مدت گفته شده ۱۰ میلیون گران شده است و به ۶۱۰ میلیون تومان رسیده است.

 

قیمت سمند صفر

برند مدل (سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
سمند LX EF۷ ۱۴۰۱| ایران خودرو صفر ۵۸۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند LX XU۷ ۱۴۰۱| ایران خودرو صفر ۵۲۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ دوگانه سوز ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر ۶۱۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی ۱۴۰۱| ایران خودرو صفر ۶۰۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن پلاس EF۷ دوگانه سوز ۱۴۰۱| ایران خودرو صفر ۵۹۵,۰۰۰,۰۰۰

 

قیمت سمند سورن پلاس کارخانه

برند مدل (سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
سمند سورن پلاس با موتور XU۷P ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر (قیمت  کارخانه) ۴۵۹,۱۱۸,۹۰۰
سمند سورن پلاس دوگانه سوز ۱۴۰۳| ایران خودرو – مالتی مدیا صفر (قیمت  کارخانه) ۳۹۸,۱۳۹,۰۰۰
سمند سورن پلاس دوگانه سوز ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر (قیمت کارخانه) ۳۷۲,۴۷۵,۰۰۰
سمند سورن پلاس بنزینی ۱۴۰۳| ایران خودرو صفر (قیمت  کارخانه) ۳۳۱,۰۲۰,۰۰۰

 

بر اساس قیمت محصولات ایران خودرو در دی ماه، قیمت سورن پلاس با موتور XU۷P به ۴۵۹ میلیون تومان رسیده است. همچنین قیمت کارخانه سورن پلاس دوگانه سوز مالتی مدیا هم ۳۹۸ میلیون تومان است.

سورِن مدل تغییر شکل یافتهٔ سمند معمولی X۷ و سمند LX است. این خودرو نخستین بار در ۱۸ بهمن ۱۳۸۵ه‍.ش توسط گروه صنعتی ایران خودرو رونمایی شد (دو سال پس از ارائه سمند معمولی توسط ایران خودرو).

تفاوت ظاهری این خودرو با سمند معمولی، طراحی بیرونی بدنه و آپشن‌ها قابل سفارش داشبورد جدید ستون فرمان تلسکوپی است که در صورت تصادف از داخل جمع شده و مانع از آسیب دیدن راننده می‌شود، کمتر وارد شدن صدا موتور به داخل اتاق، داشتن ۱ ایربگ در سورن معمولی و دو ایربگ در مدل ELX، تنظیم گودی کمر صندلی‌ها جلو علاوه بر ۵ تنظیم دیگر موجود در مدل LX، تنظیم نور چراغ‌ها جلو توسط کلید از داخل، تنظیم مقدار نور صفحه کیلومتر و داشبورد، سامانه تهویه مطبوع خودکار، صندلی‌ها مدل سریر، تیوتر بلندگوها جلو، بدنه نسبت به سمند معمولی تقویت شده، چراغ‌ها عقب LED، آیینه‌های بغلی مجهز به راهنمایLED، سنسور دنده عقب، مجهز به چراغ‌های مه‌شکن جلو و عقب و…، ترمز ABS مجهز به EBD و حداقل داشتن تمام امکانات سمند LX است.