جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان می‌شود

به گزارش باملین به نقل از زومیت، «جف بزوس»، در هفته گذشته ظاهراً بالغ بر ۱۲ میلیون سهم از سهام آمازون را فروخته و این امر حدود ۲ میلیارد دلار برای او به ارمغان آورده است. با این وجود، مدیرعامل سابق آمازون ممکن است دوباره بتواند عنوان «ثروتمندترین فرد جهان» را به خود اختصاص دهد.

براساس گزارش اینسایدر، این فروش سهم مطابق با برنامه استراتژیکی انجام شده است که در ماه فوریه به آن اشاره شده بود. طی این برنامه، بزوس تا پایان سال جاری ۵۰ میلیون از سهام خود را به ارزش تقریبی ۸.۵ میلیارد دلار به فروش خواهد رساند.

بزوس تا پایان دسامبر گذشته، ۹۸۸ میلیون سهام در اختیار داشته است که تنها ۱۰ درصد از سهم آمازون را شامل می‌شود. همچنین کل سهام او حدود ۱۶۸ میلیارد دلار ارزش دارد.
رقابت جف بزوس و ایلان ماسک به‌عنوان ثروتمندترین افراد جهان

براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، دارایی خالص بزوس اکنون ۲۰۰ میلیارد دلار است و او در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد. «ایلان ماسک»، مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس با ثروت ۲۰۹ میلیارد دلاری همچنان ثروتمندترین فرد جهان است و «برنارد آرنو» که در سال‌های گذشته بارها جایگاه اول را از ماسک تصاحب کرده است، اکنون در جایگاه سوم حضور دارد.

در حالی که انگیزه دقیق تصمیم بزوس برای فروش سهام آمازون نامشخص است، این امر باعث شده تا اختلاف بین او و ایلان ماسک، از نظر میزان دارایی‌های خالص کاهش پیدا کند.

پیش از فروش سهام آمازون در این هفته، دارایی خالص بزوس تنها ۵ میلیارد دلار کمتر از ثروت ۲۰۰ میلیارد دلاری ایلان ماسک بود. با این حال، ثروت ماسک در روزهای پس از آن براساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ به ۲۰۹ میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است، اما بزوس نیز تاکنون رقابت خود برای رسیدن به ماسک را ادامه داده است.

بنیانگذار آمازون اولین بار در سال ۲۰۱۷ موفق شده بود تا با پشت سر گذاشتن «بیل گیتس» به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شود. این دو تا پایان آن سال این عنوان را با یکدیگر عوض کردند، اما بزوس از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ جایگاه ثروتمندترین مرد جهان را در اختیار داشت.