حلقه هوشمند سامسونگ به نمایش گذاشته شد

به گزارش باملین به نقل از خبرآنلاین، سامسونگ در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۴ یک نمونه اولیه از گلکسی رینگ را با خود به‌همراه برده است. این دستگاه ظاهراً وزن بسیار کمی دارد و دارای سه رنگ نقره‌ای پلاتینیومی، مشکی سرامیکی و طلایی است. بااین‌حال، سامسونگ تأکید کرده که نسخه نهایی این دستگاه می‌تواند دستخوش تغییراتی شود.

به نقل از دیجیاتو، سامسونگ هنوز مشخصات فنی کامل گلکسی رینگ را منتشر نکرده است. همچنین چیزی درباره قیمت این دستگاه نمی‌دانیم.

ویژگی‌های گلکسی رینگ سامسونگ

رسانه CNBC به نقل از «هون پاک»، یکی از مدیران ارشد سامسونگ، می‌گوید گلکسی رینگ از قابلیت‌های ردیابی وضعیت سلامت نظیر ثبت ضربان قلب و نظارت بر خواب بهره می‌برد و می‌تواند هر روز نمره‌ای برای میزان آمادگی شما برای کارهای روزانه ارائه کند.

حلقه هوشمند سامسونگ به نمایش گذاشته شد

به‌طور دقیق‌تر، گلکسی رینگ می‌تواند علاوه بر ضربان قلب، نرخ تنفس، میزان تحرک در حین خواب و مدت‌زمانی که طول می‌کشد تا کاربر به خواب برود را اندازه‌گیری کند. همچنین این دستگاه قادر است با گردآوری اطلاعاتی درباره آمادگی فیزیکی و ذهنی شما، متوجه شود که چقدر برای انجام کارهای خود آماده هستید و این مسئله را از طریق نمره‌ای موسوم به Vitality Score – که توسط دانشگاه جورجیا توسعه یافته است – اعلام می‌کند.

نمره Vitality Score البته منحصر به گلکسی رینگ نخواهد بود و قرار است در آینده به ساعت‌های هوشمند سامسونگ نیز عرضه شود. اولین دستگاهی که این ویژگی را دریافت می‌کند، گلکسی واچ ۶ خواهد بود، اما برای استفاده از آن به سری گلکسی S۲۴ نیاز دارید.

سامسونگ می‌گوید این شرکت درحال کار روی افزودن قابلیت پرداخت‌های بدون تماس به گلکسی رینگ است. به‌علاوه، این غول کره‌ای روی فناوری‌هایی برای نظارت بر قند خون بدون نیاز به سوزن و تشخیص فشار خون در دستگاه‌های پوشیدنی خود کار می‌کند.

مدیر سامسونگ همچنین درباره نقش هوش مصنوعی در سرویس‌های سلامتی سامسونگ صحبت کرده است. او می‌گوید این فناوری می‌تواند تمام داده‌هایی را که دستگاه‌های مختلف مثل حلقه و ساعت هوشمند گردآوری می‌کنند، کنارهم قرار داده و درک بهتری از وضعیت سلامتی فرد ارائه دهد. ظاهراً بیکسبی هم می‌تواند در این سازوکار ایفای نقش کند.

رسانه ورج نیز با این حلقه هوشمند کار کرده است، اما می‌گوید اجازه تصویربرداری از آن را نداشته است. این دستگاه ظاهراً بسیار سبک‌تر از چیزی است که به‌نظر می‌رسد و چگالی بالایی ندارد. ورج می‌گوید هر سه رنگ این دستگاه در سایزهای بین ۵ تا ۱۳ ارائه شده بود تا افراد مختلف بتوانند آن را امتحان کنند.

حلقه هوشمند سامسونگ قرار است در دنباله سال ۲۰۲۴ وارد بازار شود، اما این شرکت هنوز تاریخ عرضه آن را به‌صورت دقیق اعلام نکرده است.