خانواده‌های پرجمعیت عاشق این خودرو می‌شوند + عکس

به گزارش  باملین به نقل از خبرآنلاین،  کیا از جدیدترین نسخه مینی ون کارنیوال رونمایی کرد. این خودرو به لطف چهره جدید و بدنه بزرگ‌اش، بیش از هر زمان دیگری شبیه به یک SUV است. البته برای کارنیوال ۲۰۲۵ چیزهای بیشتری از ظاهر خودرو وجود دارد. کارنیوال جدید با ابعاد بزرگ و فضای داخلی بسیار جادار، در کنار طراحی و امکانات جذاب، می‌تواند برای خانواده‌های پر جمعیت بسیار وسوسه‌برانگیز باشد.

بروزرسانی‌های کیا کارنیوال ۲۰۲۵ بسیار گسترده است. کارنیوال جدید اکنون از جلوپنجره مستطیلی بزرگ کیا همراه با چراغ‌های LED «نقشه ستاره‌ای» این خودروساز استفاده می‌کند. این مینی ون دارای طراحی قائم است که ظاهری مشخص و بزرگ به آن می‌دهد.

چراغ‌های عقب جدید و نمای عقب کمی اصلاح‌شده، به جذابیت این خودرو می‌افزایند. زمانی که نگاه شما به طرفین متمرکز می‌شود، درهای جانبی کشویی را می‌بینید تا به شما یادآوری کند که این واقعاً یک مینی ون دیفرانسیل جلو است.

(عکس) خانواده‌های پرجمعیت عاشق این خودرو می‌شوند

فضای داخلی با ۱۴۵.۱ فوت مکعب، فضای بار زیادی را ارائه می‌دهد، البته زمانی که ردیف دوم و سوم جمع شده باشند. سرنشینان می‌توانند از امکانات لوکس ردیف دوم با زیرپایی لذت ببرند. همه سرنشینان می‌توانند در مجموعه سرگرمی سفارشی Connected Car Rear Cockpit شرکت کنند و چندین نمایشگر ۱۴.۶ اینچی HD را به کابین بیاورند.

(عکس) خانواده‌های پرجمعیت عاشق این خودرو می‌شوند

در همین حال در قسمت جلویی، یک داشبورد و کنسول مرکزی جدید وجود دارد که اگرچه از نظر طراحی شبیه به کارنیوال قبلی است، اما فناوری بیشتری را در داخل خود دارد.

(عکس) خانواده‌های پرجمعیت عاشق این خودرو می‌شوند

با نگاهی به زیر کاپوت، یک پیشرانه هیبریدی جدید به چشم می‌خورد. این پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ با یک موتور برقی ۵۴ کیلووات همراه می‌شود که در مجموع ۲۴۲ اسب بخار قدرت و ۳۶۷ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کنند. این پیشرانه به یک گیربکس شش سرعته اتوماتیک متصل می‌شود. شایان ذکر است که این یک سیستم پلاگین هیبریدی نیست، بنابراین محدوده حرکت با موتور الکتریکی وجود ندارد. برای کسانی که کارنیوال را بدون پیشرانه برقی ترجیح می‌دهند، موتور ۳.۵ لیتری V ۶ هنوز هم در دسترس است. با این حال، خروجی آن کمی کاهش می‌یابد و به ۲۸۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتون متر گشتاور می‌رسد.

کیا کارنیوال در کنار مدل جدید K ۵، برای اولین بار در نمایشگاه خودروی شیکاگو ۲۰۲۴ که در ۱۰ فوریه آغاز می‌شود، رونمایی خواهند شد.