خشم هواداران پورتو علیه مهدی طارمی

به گزارش باملین، فوتبال ۳۶۰ نوشت: مهدی طارمی در بحبوحه برگزاری جام ملت‌های آسیا در نهایت با باشگاه اینتر به توافق رسید و درحالی که قرار بود تست‌های پزشکی او برای روز سه‌شنبه تنظیم شود، خشم هواداران پورتو باشگاه اینتر را مجاب کرد قیدِ تست پزشکی گرفتن از لژیونر ایرانی را بزند! تا وقتی تست پزشکی طارمی انجام نشود، قرارداد ۳ ساله‌اش با نراتزوری رسمی نخواهد شد. مهدی پیش از آغاز جام ملت‌های آسیا نوک تیز پیکان انتقادات در پورتو را نشانه رفته به سمت خودش می‌دید و حالا هواداران پورتو را بیش از پیش عصبانی کرده است.

 

طارمی در پیراهن پورتو خاطرات بسیاری برای اژدهایان رقم زد و محبوبیتش باعث شد، او را شاهزاده پارسی خطاب کنند، اما از تابستان گذشته و ماجراهای حین و بعد از پیشنهاد میلان، سیر صعودی رابطه او با هواداران پورتو به گونه‌ای دیگر رقم خورد.

 

آخرین فصل، بدترین فصل

طارمی فصل جاری بدترین فصل حضورش در فوتبال پرتغال را پشت سر می‌گذارد و اگرچه حمایت سرمربی تیم را هم حداقل در رسانه‌ها همراه خود می‌بیند، اما هواداران پورتو از طارمی بابت منتِ گذاشتن بر سر باشگاه به ستوه آمده‌اند. رابطه سرشار از علاقه هواداران پورتو و طارمی به بن‌بست رسیده و هواداران متعصب این باشگاه، او را به ندانستن راه و رسم خداحافظی متهم می‌کنند. باشگاه اینتر اگرچه در ظاهر پا را از قانون فراتر نگذاشته و با اطلاع باشگاه پورتو با مهدی طارمی مذاکره کرده است، اما در شرایطی که چنین سناریویی پیش آمده و هواداران پورتو غرور باشگاهشان را خدشه‌دار شده می‌بینند، نراتزوری ترجیح داده‌اند فعلاً از طارمی در تست‌های پزشکی پذیرایی نکرده و ریسک مواجه شدن با باشگاه پورتو و هوادارانش را در مسیر پرواز طارمی از پورتو به میلان نپذیرند.

 

پورتو، قید قهرمانی را زده است

همین موضوع، تست‌های پزشکی را به تعویق انداخته و هواداران پورتو با اطلاع از اینکه طارمی پیش‌تر هم سابقه مذاکره مخفیانه با دیگر باشگاه‌ها همزمان با تحت قرارداد بودن با باشگاهی دیگر را داشته، او را به ندانستن راه و رسم خداحافظی متهم کرده‌اند. هواداران پورتو طی درخواست‌های جداگانه‌ای از مدیریت باشگاه پورتو خواسته‌اند حکم اخراج طارمی از تیم را امضا کرده و کونسیسائو او را حتی روی نیمکت تیم برای بازی‌ها هم ننشاند. پورتو در پایان سال گذشته یکی از مدعیان اصلی قهرمانی بود، اما پس از شکست مقابل اسپورتینگ کمی از رقبا عقب افتاد و اکنون از ۲ بازی اخیر با تیم‌های میان رده جدول تنها یک امتیاز کسب کرده. کورس دو اسبه قهرمانی میان بنفیکا و اسپورتینگ در جذاب‌ترین حالت ممکن جریان دارد و پورتو، فاصله‌اش با صدر جدول و رقابت قهرمانی را به ۷ امتیاز، افزایش یافته می‌بیند. هواداران این تیم هم بازیکنان را مقصر اصلی این اتفاق می‌دانند.

تمایل اینتر به پیشبرد مخفیانه روند انتقال

در همین رابطه، باشگاه اینتر ابتدای هفته تست پزشکی زیلینسکی را هم به سرانجام رساند و فعلاً ترجیح داده عقد رسمی قرارداد با طارمی را به تاخیر بیندازد تا سیاست اشتباهی را در قبال طارمی اتخاذ نکند. صدالبته مهدی را بدون شک باید بازیکن اینتر در فصل آینده دانست، اما آنچه هواداران پورتو را خشمگین و کونسیسائو را در بازی گرفتن از طارمی مردد کرده، مذاکره مخفیانه‌اش با اینتر در بحبوحه برگزاری مسابقات بوده است. او همچنین درحالی قرار بود روز گذشته در تست‌های پزشکی باشگاه اینتر حاضر شود که تیمش در هفته بیست‌ویکم لیگ پرتغال با رقیب رتبه هشتمی بازی داشت و در نهایت در حضور ۲۰ دقیقه‌ای طارمی هم بازی را واگذار کرد.