خودروی لوکس آلمانی به ایران آمد + عکس

به گزارش باملین به نقل از تابناک، نادین خودرو اولین وارد کننده آئودی در ایران آئودی Q۴ E-Tron ثبت سفارش کرد. از آنجایی که امکان واردات خودروهای الکتریکی با قیمت بیش از ۲۰ هزار یورو فراهم شده، شاهد واردات خودروهایی از برندهای معتبر جهان به کشور هستیم. پس از اینکه واردات خودروهای بی‌ام‌و و مرسدس بنز به ایران در قالب طرح جانبازان فراهم شد، حالا قرار است محصولات ضلع سوم خودروسازی آلمان یعنی آئودی را هم در ایران ببینیم.

نادین خودرو، به عنوان پیش قراول واردات این برند جذاب آلمانی، اولین آئودی را وارد ایران کرده است. این شرکت قصد واردات کراس اوور برقی Q۴ E-Tron را دارد. حال براساس تصاویر دریافتی، نمونه اولیه آئودی Q۴ E-TRON شرکت نادین خودرو رسما وارد کشور شده است.

آئودی با نادین خودرو وارد ایران شد

خلاصه مشخصات فنی آئودی Q۴ E-Tron وارداتی

آئودی Q۴ E-Tron یک کراس‌اوور کوچک و جمع‌وجور است که روی پلتفرم MEB گروه فولکس واگن ساخته شده است. این خودرو در دو نسخه معمولی و اسپرت‌بک یا کوپه تولید می‌شود. Q۴ اولین بار در اوایل سال ۲۰۲۱ معرفی شد. این کراس‌اوور آلمانی در مدل‌های مختلفی مثل ۴۰، ۴۵ و ۵۵ به بازار عرضه می‌شود که دیفرانسیل عقب و چهارچرخ محرک هستند. طبق گفته‌ها در ایران نسخه ۴۰ عرضه خواهد شد که دیفرانسیل عقب است.

این مدل از یک موتور الکتریکی در عقب استفاده می‌کند که ۲۰۴ اسب بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این خودرو از یک پکیج باطری ۸۲ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند که با هر بار شارژ کامل امکان پیمودن مسافتی بین ۴۵۰ تا ۵۲۰ کیلومتر را فراهم می‌کند.

آئودی با نادین خودرو وارد ایران شد

این کراس‌اوور الکتریکی آلمانی ۴,۵۸۸ میلی‌متر طول، ۱,۸۶۵ میلی‌متر عرض و ۱,۶۳۲ میلی‌متر ارتفاع دارد و ظرف حدود ۸.۵ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد. این خودرو ۲۰۵۰ کیلوگرم وزن دارد و حداکثر سرعت آن بصورت الکترونیکی روی ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.