رتبه ایران در تولید فولاد اعلام شد

به گزارش باملین به نقل از مهر، عباس علی آبادی بعد از ظهر جمعه در حاشیه افتتاح بزرگترین کارخانه آهن اسفنجی کشور در اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در تولید فولاد جز ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم و فولاد خوزستان یکی از مهم‌ترین ارکان فولاد کشور است.

وزیر صمت بیان کرد: طرحی که امروز در شکرت فولاد خوزستان افتتاح می‌شود، طرح توسعه آهن اسفنجی است و امید می‌رود بتوانیم توسعه در این بخش را در پایین دست داشته باشیم که هم زیست محیطی تر و هم دانش بنیان تر است و از طرفی ارزش آفرینی بیشتری دارد.

وی در خصوص جذب نیروهای بومی گفت: نه تنها در زمینه فولاد بلکه در هر حوزه‌ای که بخواهیم توسعه دهیم، برای مردم خوزستان است به جز برخی نیروهای خاص که ممکن است تأمین آنها از استان امکان پذیر نباشد باید تمرکز بر مردم بومی باشد که اقتصادی‌تر و جز اهداف ما است.

وزیر صمت با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی برای توسعه صنعت فولاد در خوزستان بی شک دسترسی به منابع انرژی و آب است، تصریح کرد: در همه صنایع باید اولویت را به بهره‌وری بدهیم؛ البته در خوزستان با وجود اینکه به منابع غنی انرژی و آب دسترسی داریم اما بهره‌وری اصل اول است به همین دلیل تمام توسعه‌هایی که پیش بینی می‌شود از آب‌های غیر متعارف است.