رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل (روش جدید و سریع)

ایرانسل به عنوان دومین اپراتور در کشور کار خود را آغاز کرد و به یکی از پرطرفدارترین اپراتورها به خصوص در بخش سیم کارت های اعتباری تبدیل شد. در هنگام خرید سیم کارت ایرانسل مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید که سیم کارت سالم و بدون نقصی را خریداری کنید. گاهی اوقات هم ممکن است شما سیم کارت سالمی را بخرید و متوجه شوید که پس از مدتی به دلایل مختلف دچار مسدودی شده است. رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل با راهکارهای مختلفی امکان پذیر است که در این مطلب از باملین قصد داریم روش جدید و سریع حل این مشکل را بیان کنیم.

 

دلایل مسدود شدن سیم کارت ایرانسل چیست؟

دلایلی که باعث مسدود شدن شماره سیم کارت ایرانسل می شود، مختلف است. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارسال پیامک های تبلیغاتی
  • داشتن بدهی و پرداخت نکردن بدهی به اپراتور ایرانسل
  • نقص در مدارک شناسایی صاحب شماره سیم کارت ایرانسل
  • درخواست خود مالک جهت مسدودسازی سیم کارت و تماس های ورودی و خروجی
  • استفاده نکردن طولانی مدت از خط که باعث تعلیق دائم خط میگردد

 

 

مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل ارسال پیامک های تبلیغاتی

ارسال پیامک های تبلیغاتی انبوه از خطوط سبب شده بسیاری از افراد برای خلاص شدن از مزاحمت های این گونه پیامک ها، شماره های تبلیغاتی را در تلفن همراه خود مسدود کنند.

بنابراین صاحبان مشاغل تصمیم به ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق شماره سیم کارت ایرانسل خود می کنند و همین امر منجر به زیر پا گذاشتن قوانین اپراتور می شود. بی توجهی کسب و کارها نسبت به این مسئله سبب می شود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدادم به مسدود کردن سیم کارت ایرانسل شما کنند.

 

با این کار، سیمکارت ایرانسل شما غیر قابل استفاده می شود. همچنین در صورت مزاحمت های تبلیغاتی و شکایات مشترکین، ممکن است صاحب شماره ایرانسل که اقدادم به ارسال پیامک های تبلیغاتی کرده است، از طریق مراجع قانونی نیز مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد.

توصیه می شود از طریق خطوط ایرانسل پیامک های تبلیغاتی ارسال نکنید. اما اگر این اتفاق باعث مسدود شدن سیم کارت ایرانسل شما بشود، آیا قابل رفع است و چه راهکاری دارد؟

 

رفع مسدودی سیم کارت ایرانسل ارسال کننده پیامک های تبلیغاتی

برای رفع مسدودی سیمکارت ایرانسل که توسط رگولاتوری مسدود شده است، بهترین روش مسدودی شماره ایرانسل این است که مالک سیم کارت به یکی از دفاتر امور مشترکین مراجعه کند و در صورت نداشتن شاکی خصوصی با انجام مراحل لازم نسبت به رفع مسدودی شماره سیم کارت خود اقدام کند.

مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل بدهی

علت دیگری که می تواند منجر به مسدود شدن شدن سیم کارت ایرانسل شما شود و آن را با قطعی مواجه کند، بدهی شما به اپراتور ایرانسل است. البته این مشکل فقط برای افرادی که به هنگام خرید سیم کارت ایرانسل، آن را دائمی خرید کرده اند، می افتد.

در ابتدا این قطعی به صورت یک طرفه خواهد بود و در صورت عدم پرداخت بدهی، این قطعی دو طرفه می شود و در نهایت قطعی کامل سیم کارت رخ می دهد.

رفع مسدودی سیم کارت ایرانسل به دلیل بدهی

راه حل این مسدودی بسیار ساده است، فقط کافیست در اولین فرصت، قبوض خود را پرداخت کنید.

اپراتور ایرانسل برای پرداخت صورتحساب ها روش های مختلفی را برای مشترکین خود پیشنهاد کرده است. در نظر داشته باشید برای رفع مسدودی سیم کارت ایرانسل خود، پرداخت بدهی از طریق روش هایی که مورد تائید اپراتور ایرانسل نیست تضمینی برای رفع مسدودیت ندارد.

پرداخت بدهی از طریق روش های مجاز، هم از نظر امنیتی و هم از نظر زمان وصل شدن مجدد سیم کارت ایرانسل بسیار اهمیت دارد.

بنابراین بهتر است فقط از طریق روش هایی که اپراتور برای پرداخت قبض های بدهی سیم کارت دائمی ایرانسل اقدام کنید تا با مشکلات این چنینی مواجه نشوید و بتوانید به سادگی از سیم کارت ایرانسل خود، مجدد استفاده کنید.

 

روش های مجاز اپراتور ایرانسل برای پرداخت بدهی کدام است؟

ایرانسل در سایت خود به نشانی irancell.ir چهار روش را برای پرداخت قبوض بدهی سیمکارت معرفی کرده است که کاربر می تواند با استفاده از هر کدام، بدهی خود را با اطمینان کامل پرداخت کند.

  • پرداخت بدهی به صورت آنلاین
  • استفاده از کد های دستوری
  • پرداخت بدهی با شارژ خودکار
  • استفاده از اپلیکیشن ایرانسل من

 

مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل عدم تکمیل مدارک

همانطور که از عنوان این علت مسدودی مشخص است، عدم تکمیل مدارک یکی دیگر از علل مسدود شدن سیمکارت ایرانسل است. از جمله دلایل شایع مسدودی سیم کارت اعتباری ایرانسل نیز همین علت است.

در صورتی که مدارک و اطلاعات هویتی شما به صورت ناقص در سیستم ایرانسل ثبت شده باشد، سیم کارت شما به زودی مسدود می شود.

در این خصوص، اپراتورها موظف هستند که سیم کارت داری اطلاعات ناقص را فورا مسدود کنند. اما قبل از مسدودی سیم کارت، چندین بار اطلاعیه ای در خصوص تکمیل مدارک برای کاربر به صورت پیامک ارسال می شود تا مالک سیم کارت نسبت به تکمیل آنها اقدام کند.

در صورتی که فرد نسبت به این پیامک ها بی توجه باشد، اپراتور شماره سیم کارت را از دسترس خارج و آن را مسدود می کند.

طی سال های اخیر، اپراتور ایرانسل، سیم کارت های بسیاری را مسدود کرد زیرا تعداد زیادی از آنها دچار نقص مدارک بودند و هویت مالکان آنها احراز نگردیده بود.

رفع مسدودی سیم کارت ایرانسل به دلیل عدم تکمیل مدارک

ایرانسل روش هایی را برای رفع نقص های مدارک و اطلاعات هویتی کاربران خود ارائه کرده است تا مالکان سیم کارت بتوانند در اسرع وقت آنها را تکمیل و سیم کارت خود را از حالت مسدودی در بیاورند.

یکی از این روش ها استفاده از کدهای دستوری است:

برای رفع مسدودی سیم کارت اعتباری کافیست کد دستوری #۵*۰۳۱* و برای سیم کارت دائمی کد دستوری  #۵*۰۴۱* را شماره گیری نمایید.

راهنمایی های لازم با شماره گیری این کد دستوری به کاربر ارائه می شود تا بتواند سریع تر نسبت به رفع مسدودی سیم کارت خود اقدام کند.

ناگفته نماند که مسدودشدن سیمکارت ایرانسل تنها به دلیل عدم تکمیل مدارک نیست و در برخی مواقع دلایل دیگری منجر به ایجاد مشکلاتی برای اطلاعات هویتی شما می شود و شما را با چالش رو به رو می کند.

برای مثال شرایطی را در نظر بگیرید که مدارک ارائه شده توسط شما مخدوش شده باشد و این مدارک برای ثبت هویت شما توسط اپراتور مورد تائید نباشد.

مثال بعدی شرایطی است که در صورت خرید آنلاین سیم کارت ایرانسل اتفاق می افتد. در نظر بگیرید هنگام آپلود کردن مدارک هویتی خود، ممکن است مشکلاتی از قبیل قطع و وصل شدن اینترنت پیش بیاید. در این صورت مدارک شما به صورت ناقص آپلود می شود و به شکل ناقص به دست اپراتور می رسد.

به این ترتیب، سیم کارت دچار مشکلات اطلاعات نقص هویت مالک می شود و تائید مجدد هویت مالک سیمکارت نیاز به بررسی بیشتری دارد. تا زمانی که اطلاعات شما تکمیل نشود و مورد تائید اپراتور قرار نگیرد، سیم کارت شما مسدود خواهد ماند.

اپراتور ایرانسل در سایت خود اعلام کرده است که این مسدود شدن ها برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی افراد کلاهبردار و مزاحمت های تلفنی است.

در صورتی که سیم کارت ایرانسل شما به دلیل ناقص بودن مدارک شما مسدود شده باشد، کافیست بعد از ارسال آنها مورد تائید اپراتور قرار بگیرید. سیم کارت شما مجددا وصل می شود و از حالت مسدودی خارج می گردد.

زمان وصل شدن سیم کارت کوتاه است اما در صورتی که بعد از مدت کوتاهی همچنان سیم کارت شما متصل نشده بود می توانید از خطوط ایرانسل با شماره ۷۰۰ تماس بگیرید.