زخمی شدن زن جوان در تیراندازی عروسی

 به گزارش باملین به نقل از ایسنا، رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی ۱۹ اسفندماه از رد رشوه ۱۹۰ میلیون ریالی توسط ماموران یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان شیراز خبر داد و گفت: در پی کسب اخباری مبنی بر دپو مقادیری مواد مخدر در منزل یکی از سوداگران مرگ در یکی از محله‌های شهر شیراز، تیمی از مأموران یگان امداد شهرستان شیراز ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

مصطفی عباسی ادامه داد: مأموران یگان امداد در بازرسی از آن منزل، یک کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین کشف و در این خصوص دو متهم دستگیر شدند.

وی گفت: یکی از متهمان در زمان انتقال به مقر انتظامی، به منظور فرار از قانون و تطمیع ماموران، مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال وجه نقد به عنوان رشوه به آنان پیشنهاد می‌دهد که کارکنان انتظامی وجه مورد نظر را در قالب رد رشوه صورتجلسه و به مرجع قضائی ارجاع می‌دهند.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان فارس بیان کرد: در این راستا به منظور ترویج فرهنگ خودکنترلی، ارتقای صحت عمل و ارج نهادن به این عمل خداپسندانه والگوسازی رفتارهای شایسته، از این مأموران انتظامی تقدیر خواهد شد.

رسم غلط تیراندازی و مجروح شدن خانمی جوان

فرمانده انتظامی لامرد همچنین امروز، ۱۹ اسفندماه گفت: بر اثر تیراندازی در مراسم عروسی، خانمی جوان مجروح و روانه بیمارستان شد.

محسن لشکری بیان کرد: در پی اعلام خبری به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر تیراندازی منجر به جرح در یکی از روستاهای بخش علامرودشت شهرستان لامرد، سریعا بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که در مراسم عروسی پدر داماد به هنگام شادی با اسلحه شکاری به صورت سهوی به سمت خانمی جوان که میهمان بوده است تیراندازی کرده و منجر به مجروحیت وی شده است.

فرمانده انتظامی لامرد با بیان اینکه پدر داماد به همراه اسلحه برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد، تصریح کرد: مجروح در بیمارستان بستری و حال عمومی وی رضایت بخش است.

واژگونی پژو با یک کشته و ۲ مجروح

رئیس پلیس‌راه شمال استان فارس نیز گفت: در پی واژگونی سواری پژو در جاده خاکی تفرجگاه “خرچنگ” شهرستان داراب، یک نفر فوت و ۲ نفر نیز مجروح و روانه بیمارستان شدند.

عبدالهاشم دهقانی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر واژگونی سواری پژو ۴۰۵ در جاده خاکی تفرجگاه خرچنگ شهرستان داراب، بلافاصله گشت تصادفات به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با حضور مأموران در محل و در بررسی‌های اولیه مشخص شد سواری پژو با ۳ سرنشین به دلیل نامعلوم واژگون شده است.

دهقانی با بیان اینکه در این حادثه راننده به دلیل شدت جراحات وارده در دم فوت و ۲ سرنشین دیگر مجروح و توسط عوامل امدادی به بیمارستان اعزام شدند، گفت: علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.

رئیس پلیس‌راه شمال استان فارس در ادامه از برخورد سواری ساینا با خودرو ۲۰۶ خبر داد و گفت: بر اثر این سانحه، ۲ نفر کشته و ۴ نفر مجروح شدند.

وی بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره تصادف فوتی در محور مواصلاتی مرودشت-سیدان، بلافاصله ماموران پلیس‌راه به همراه عوامل امدادی به محل حادثه اعزام شدند.

دهقانی افزود: در بررسی اولیه مشخص شد خودرو ساینا با ۴ سرنشین به علت نامعلومی با سواری پژو ۲۰۶ با ۲ سرنشین برخورد کرده است.

رئیس پلیس‌راه شمال استان فارس اظهار کرد: در اثر این سانحه، ۲ نفر از سرنشین خودروها به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و ۴ نفر دیگر نیز مجروح و توسط عوامل امدادی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است از رانندگان خواست رعایت مقررات و حفظ سرعت مطمئنه را همواره در دستور کار خود قرار داده تا شاهد اینگونه حوادث دلخراش نباشیم.

۴۶۶ فقره برداشت غیرمجاز توسط فیشینگ کار حرفه‌ای در داراب

فرمانده انتظامی داراب از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای اینترنتی که اقدام به ۴۶۶ فقره برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان کرده بود، خبر داد و بیان کرد: در پی مراجعه احدی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام اینکه به صورت اینترنتی مبالغی از حساب وی کسر شده است، که مامورین پلیس فتا بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

علیرضا نوشاد افزود: بررسی‌های اولیه کارشناسان پلیس فتا حکایت از این داشت که فرد یا افرادی با سوء استفاده از ناآگاهی کاربران اینترنتی، از طریق ربات‌های تلگرامی به اطلاعات بانکی آنها دسترسی پیدا کرده و با شناسایی سوژه‌های خود در شبکه‌های اجتماعی با عنوان «سود سهام عدالت و شکوائیه علیه شما»، با خالی کردن حساب شهروندان اقدام به خرید و بدون جا گذاشتن هیچ‌گونه ردی از خود کلاهبرداری می‌کنند.

فرمانده انتظامی داراب اضافه کرد: ماموران پلیس فتا با بررسی دقیق پرونده، با انجام اقدامات فنی گسترده متهمی را در این زمینه شناسایی و وی را در این شهرستان دستگیر کردند.

این مقام انتظامی گفت: تاکنون متهم به برداشت ۴۵۳ میلیون ریال از ۴۶۶ حساب متصل به کارت افراد اعتراف کرد که تلاش جهت شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

نوشاد با اشاره به اینکه تحقیقات در خصوص این پرونده همچنان ادامه دارد، گفت: کاربران از ورود به لینک‌های آلوده خودداری کرده و به محض مشاهده آن را حذف کنند.

کشف بیش از ۳۲ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در فارس

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۳۲ هزار و ۷۴۷ لیتر گازوئیل قاچاق در محور مواصلاتی شیراز ـ سپیدان خبر داد و گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی شیراز – سپیدان  به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

احمدرضا خرم افزود: ماموران انتظامی در بازرسی از آن خودرو ۳۲ هزار و ۷۴۷ لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد هرگونه مجوز قانونی را کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان فارس با اشاره به دستگیری یک نفر در این زمینه، تصریح کرد: ارزش سوخت مکشوفه برابر نظر کارشناسان یک میلیارد ریال برآورد شده است.