قیمت جدید مرغ امروز ۱۰ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، جبرئیل برادری روز سه‌شنبه در نشست خبری خود به‌مناسبت چهل و پنجمین سالروز دهه فجر در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه تأمین اقلام پروتئینی استان تهران اولویت مهم جهاد کشاورزی استان است، افزود: در بحث تأمین گوشت مرغ، اکنون جوجه‌ریزی در سطح کشور بیش از ۱۴۷ میلیون قطعه انجام می‌شود که این میزان می‌تواند بازار شب عید و ایام نوروز کل کشور را تأمین کند بنابراین استان تهران نیز مشکلی در تأمین گوشت مرغ نخواهد داشت.

 

رییس جهاد کشاورزی استان تهران اظهار داشت: اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده درب واحدهای تولیدی بین ۵۷ تا ۵۸ هزار تومان است که گوشت مرغ آن به‌طور متوسط بین ۸۵ تا ۸۷ هزار تومان باید به دست مصرف‌کنندگان برسد و قیمت‌هایی بیش از این گران‌فروشی محسوب می‌شود.

 

به‌گفته وی، نیاز استان تهران به گوشت مرغ روزانه ۱۵۰۰ تن و گوشت قرمز ۴۸۰ تن است که در زمان حاضر به‌دلیل فراوانی جوجه‌ریزی و واردات گوشت قرمز، گوشت مرغ و گوشت قرمز استان تأمین است.

 

برادری تصریح کرد: در بحث تأمین گوشت قرمز گوساله هیچ مشکلی نداریم و این محصول تأمین است اما در تأمین گوشت گوسفندی با اندکی ضعف روبه‌رو هستیم که براساس برنامه‌ریزی دولت روزانه ۱۵۰ تن گوشت گوسفندی وارداتی علاوه بر گوشت تولید داخلی روانه فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و بازار می‌شود.

رییس جهاد کشاورزی استان تهران درباره بازار میوه شب عید گفت: با برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دولت و همکاری بخش خصوصی امسال همچون سال گذشته ذخیره‌سازی مطللوبی در میوه شب عید صورت گرفته است و با اعلام کارگروه مربوطه در اواخر اسفندماه در میادین میوه و تره‌بار و مراکز توزیع عرضه می‌شود.

به‌گفته وی، تاکنون برای استان تهران ۵ هزار تن سیب درختی قرمز و زرد و پرتقال تامسون شمال ذخیره‌سازی شده است.

برادری ابراز کرد: در زمینه تأمین خرمای مورد نیاز ایام مبارک ماه رمضان نیز ذخیره‌سازی‌های خوبی صورت گرفته است و مشکلی در تأمین و عرضه این محصول با قیمت‌های مناسب در سطح استان نداریم.

وی با تأکید بر اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز کشور همچون برنج، روغن و شکر نیز تأمین است و استان تهران نیز در زمینه تأمین هیچ مشکلی ندارد خاطرنشان کرد: اجازه نمی‌دهیم کوچکترین التهابی در بازار شب عید، ایام نوروز و ایام مبارک ماه رمضان برای گوشت قرمز، گوشت مرغ، کالاهای اساسی و خرما اتفاق بیفتد.

 

افتتاح ۹۷ پروژه کشاورزی در دهه فجر امسال

رییس جهاد کشاورزی استان تهران گفت: در دهه فجر امسال ۹۷ پروژه کشاورزی با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان (دو همت) در بخش‌های مختلف کشاورزی استان تهران افتتاح می‌شود که برای ۲۸۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۱۱ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، ۷۴ پروژه در حوزه آب و خاک، ۶ پروژه در حوزه صنایع کشاورزی، ۴ پروژه در حوزه دام و طیور و ۲ پروژه در حوزه شیلات و آبزیان است.