قیمت یورو امروز ۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۲ در بازار

قیمت لحظه‌ای روز یورو

به گزارش باملین، در معاملات امروز بازار تهران، هر اسکناس یورو ۵۹۸۰۹ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت هر یورو نسبت به معاملات روز گذشته ۲۶۸ تومان افزایش قیمت را تجربه کرد. روز گذشته یورو در بازار آزاد تهران ۵۹۸۳۷ قیمت خورده بود. همچنین صرافی ملی امروز قیمت هر یورو را ۴۵۷۹۸ تومان برای خرید و ۴۶۲۶۱ تومان برای فروش اعلام کرد. مرکز مبادله قیمت یورو را برای امروز ۴۶۲۶۱ تعیین کردند.

 

قیمت یورو در بازار آزاد بهمن ماه
تاریخ شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
هفته اول بهمن ۵۸۷۸۸ ۵۸۹۰۷ ۵۹۵۰۸ ۶۰۶۶۶ ۶۰۶۶۶
هفته دوم بهمن ۶۱۰۶۸ ۶۱۰۶۳ ۶۲۴۲۰ ۶۲۹۸۷
هفته سوم بهمن ۶۰۸۴۷ ۵۹۴۸۲ ۵۹۰۳۰ ۵۹۵۴۵ ۵۹۹۲۴
هفته چهارم بهمن ۵۹۱۹۹ ۵۹۸۳۷ ۵۹۵۸۸ ۵۹۵۴۱ ۵۹۸۰۹
هفته پنجم بهمن

قیمت یورو امروز در بازار آزاد

قیمت یورو امروز با اندکی افزایش همراه بود. به این ترتیب هر برگ از اسکناس یورو در بازار تهران امروز ۵۹ هزار و ۸۰۹ تومان قیمت خورد. بر این اساس قیمت یورو امروز در بازار آزاد تهران حدود ۲۶۸  تومان نسبت به قیمت یورو در روز گذشته رشد یافت. روز گذشته یورو با اندکی نوسان، در بازار آزاد تهران ۵۹۵۴۱ قیمت خورده بود.

قیمت یورو امروز در صرافی‌ ملی

همچنین قیمت هر برگ اسکناس یورو در مرکز مبادله با کاهش نسبت به روز کاری گذشته به ۴۶ هزار و ۲۶۱ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲  هزار و ۵۹۷ تومان رسیده است. قیمت یورو در روز گذشته قیمت یورو  ۴۶ هزار و ۲۷۴ تومان و نرخ حواله یورو نیز به ۴۲ هزار و ۶۱۰ تومان اعلام شده است.

در صرافی ملی نیز قیمت یورو امروز ۴۵ هزار و ۷۹۸ برای خرید و ۴۶ هزار و ۲۶۱ تومان برای فروش قیمت خورد که نسبت به قیمت روز گذشته کاهش داشته است. روز گذشته قیمت یورو در صرافی ملی ۴۵ هزار و ۶۱۰ برای خرید و ۴۶ هزار و ۲۷۴ تومان برای فروش تعیین شده بود.

اهمیت قیمت یورو در ایران

یورو ارز رسمی اغلب کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. این ارز توسط ۱۹ عضو از ۲۷ عضو آن استفاده می‌شود.آلمان، فرانسه، اتریش، فنلاند،ایرلند ایتالیا و لوکزامبورگ بخشی از کشورهایی هستند که از ارز یورو استفاده می‌کنند. البته ۹ کشور دیگر نیز وجود دارند که با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند اما از یورو برای مبادلات خود می‌کنند.  با توجه به اینکه یورو پس از دلار پرکاربردترین ارز استفاده شده در جهان است نوسانات آن برای فعالان بازار بسیار بااهمیت است و بسیاری روزانه قیمت یورو را رصد می‌کنند. در ایران نیز قیمت یورو بر بازارهای خاص و همچنین برخی فعالیت‌های بازرگانی اثرگذار است. به همین دلیل قیمت بررسی قیمت روز یورو در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است.