مدل جدید کیا اپتیما در راه است! + عکس

به گزارش باملین به نقل از خبرآنلاین،  کیا K ۵ جزو خودروهایی است که به زودی با مدل ۲۰۲۳ وارد بازار ایران خواهد شد.

تغییرات در فیس لیفت K۵ آنچنان چشمگیر نیستند. نمای جلوی، همان شکل مشبک خود را حفظ کرده که با دریچه‌های گوشه‌ای بزرگ‌تر و چراغ‌های جدید و تهاجمی‌تر همراه شده است. چراغ‌های جلو دارای امضای ال‌ای‌دی «نقشه ستاره‌ای» هستند و شبیه به رعد و برق است.

مدل جدید کیا اپتیما رونمایی شد + عکس

در نمای عقب چراغ‌های جدید، همراه با صندوق عقب اصلاح شده که دارای اسپویلر یکپارچه است و همچنین دیفیوزر جدید، به تغییرات نمای بیرونی ادامه می‌دهند.

مدل جدید کیا اپتیما رونمایی شد + عکس

فضای داخلی K۵ دارای مجموعه جدیدی از کنترل‌ها در زیر دریچه‌های هوا مرکزی است. کیا امکاناتی را در برخی از تریم‌ها ارائه می‌دهد، برای مثال در تریم EX، سیستم صوتی بوز، صندلی راننده برقی قابل تنظیم در ۱۰ جهت و گرمکن فرمان عرضه می‌شود.

مدل جدید کیا اپتیما رونمایی شد + عکس

بزرگترین تغییر K۵ مربوط به پیشرانه آن است. موتور ۲.۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی، جایگزین موتور ۱.۶ لیتری توربو در مدل‌های غیر GT می‌شود. قدرت تولیدی به ۱۹۱ اسب بخار افزایش می‌یابد که نسبت به K۵ قبلی یک افزایش اندک است. نسخه GT هنوز هم با پیشرانه ۲.۵ لیتری توربوشارژ با ۲۹۰ اسب بخار قدرت عرضه می‌شود. کیا K۵ و کارنیوال جدید برای اولین بار در نمایشگاه خودروی شیکاگو ۲۰۲۴ که در ۱۰ فوریه آغاز می‌شود، رونمایی خواهند شد.