مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی (اندروید و آیفون)

مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی های اندرویدی یا آیفون کار سختی نیست. گاهی وقت ها به هر دلیلی شاید نیاز باشد که رمز فعلی اینستاگرام خود را در گوشی ببینید. یا شاید فکر می کنید که احتمال دارد رمز پیج اینستاگرام تان را فراموش کرده اید. دیدن رمز فعلی اینستاگرام در گوشی کار ساده ای است که در این آموزش از سایت باملین قرار است بهش بپردازیم. پس اگر شما هم دوست دارید یوزر و پسورد فعلی اینستای خود را مشاهده کنید حتما در این آموزش همراه ما باشید.

 

مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی

هنگام استفاده از یک حساب شخصی یا تجاری اینستاگرام ، فراموش کردن رمز عبور می تواند ناراحت کننده باشد. اگر رمز عبور فعلی اینستاگرام خود را فراموش کردید و از عدم دسترسی مجدد به آن می ترسید، نگران نباشید. ما اینجا هستیم تا شما را نجات دهیم و به شما آموزش دهیم که چگونه رمز اینستاگرام خود را بدون رمز قدیمی تغییر دهید.

یک راه آسان برای مشاهده رمز عبور اینستاگرام ، سر زدن به رمزهای عبور ذخیره شده در دستگاهتان است که هم برای آیفون و هم برای اندروید قابل انجام است.

  • برای کاربران آیفون، می توانید با مراجعه به تنظیمات گوشی خود به رمز عبور اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنید. به «Passwords» بروید ، به «instagram.com» بروید و آن را انتخاب کنید تا رمز عبور اینستاگرام خود را فاش کنید.
  • کاربران اندروید، می‌توانند با مراجعه به اکانت گوگل از طریق تنظیمات گوشی خود به رمز عبور اینستاگرام خود دسترسی پیدا کنند.
  • پس از آن، “Manage your Google Account” و سپس “Security” را انتخاب کنید.
  • سپس می توانید رمزهای عبور ذخیره شده خود را در “Password Manager” مشاهده کنید.

 

مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی اندروید

برای مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی سامسونگ یا هواووی یا هر گوشی که اندروید هست مراحل زیر را طی کنید.

مرحله اول: تنظیمات گوشی خود را باز کنید و “Google” حساب های گوگل را انتخاب کنید.

برای دیدن رمز عبور اینستاگرام خود از اندروید، باید به تنظیمات دستگاه خود بروید. هر رمز عبور ذخیره شده همیشه در تنظیمات آن دستگاه خاص ذخیره می شود. بنابراین، اگر رمز عبور را به خاطر نمی آورید، می توانید آن را از آنجا مشاهده کنید.

برای شروع کار با این روش، باید به بخش Menu دستگاه خود بروید و سپس برنامه تنظیمات را پیدا کنید . می توانید آن را در کادر جستجو جستجو کنید یا به صورت دستی آن را جستجو کنید. پس از پیدا کردن، باید روی آن کلیک کنید تا باز شود. به محض باز کردن برنامه تنظیمات ، لیستی از گزینه های مختلف را خواهید دید که یکی پس از دیگری ظاهر می شوند. گزینه های گوگل را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

 

مرحله دوم: روی «Manage your Google Account» > «Security» ضربه بزنید.

پس از کلیک بر روی گزینه های گوگل، چند ثانیه طول می کشد تا صفحه بارگذاری شود و در صفحه اکانت گوگل نمایش داده می شوید که در آن می توانید گزینه های مختلف مربوط به اکانت گوگل خود را بیابید.

در صفحه، گزینه رنگ آبی Manage your Google Account را خواهید دید. باید روی آن کلیک کنید. هنوز چند ثانیه طول می کشد تا صفحه بعدی بارگیری شود و با صفحه اصلی حساب Google خود نمایش داده می شوید. در کنار تب Home، می‌توانید چند گزینه دیگر را که در کنار تب Home نمایش داده می‌شوند، مشاهده کنید. برای یافتن گزینه Security باید از تب Home به چپ بکشید و سپس روی آن کلیک کنید.

 

مرحله سوم: روی «مدیریت رمز عبور» ضربه بزنید 

پس از کلیک بر روی تب Security صفحه Security باز می شود. در این صفحه امنیتی، می‌توانید سایر اجزا و گزینه‌های مرتبط با امنیت حساب Google خود را مشاهده کنید. برای یافتن گزینه Password Manager درست بالای گزینه Linked Accounts، باید صفحه را تا آخر اسکرول کنید . در زیر گزینه Password Manager، تعداد رمزهای عبور ذخیره شده در قسمت Password Manager را نشان می دهد.

از شما خواسته می شود روی گزینه Password Manager کلیک کنید و به صفحه Password Manager هدایت می شوید. این صفحه به شما امکان می دهد در صورت تمایل برخی از رمزهای عبور ذخیره شده خود را ویرایش، مشاهده و حذف کنید.

 

مرحله آخر: در زیر همه رمزهای عبور ذخیره شده، “Instagram” و Discover را انتخاب کنید

در صفحه مدیریت رمز عبور، می‌توانید تمام برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی را که رمز عبور آنها در حساب Google شما ذخیره شده است، ببینید. از لیست، باید اپلیکیشن اینستاگرام را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

با کلیک بر روی آن از شما خواسته می شود که قفل صفحه دستگاه خود را وارد کنید. باید قفل صفحه دستگاه خود را با موفقیت ارائه دهید و صفحه بعدی باز خواهد شد. در صفحه، شما قادر خواهید بود رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را به صورت نقاط مشاهده کنید. شما باید روی آیکون چشم در کنار آن کلیک کنید تا قابل مشاهده باشد. هنگامی که آن را قابل مشاهده کردید، می توانید با کلیک بر روی آیکون مربع دوتایی در کنار آیکون چشم، آن را مستقیماً در کلیپ بورد خود کپی کنید.

 

مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی آیفون

اگر می خواهید رمز عبور اینستاگرام خود را ببینید، می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات آیفون خود انجام دهید.

همچنین باید به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این روش برای مشاهده رمز عبور اینستاگرام خود ، باید رمز عبور دستگاهی را که برای مشاهده آن استفاده می کنید، بدانید. اگر دستگاه شماست، می‌توانید از Face ID یا Touch ID نیز برای مشاهده رمزهای عبور خود استفاده کنید.

بنابراین، برای شروع کار با این روش، باید پس از کشیدن انگشت به پایین از بالای صفحه آیفون خود، تنظیمات را در کادر جستجو تایپ کنید. سپس بر روی آیکون جستجو کلیک کنید. برنامه تنظیمات ظاهر می شود روی آن کلیک کنید تا باز شود.

هنگامی که روی تنظیمات دستگاه iOS خود کلیک کردید و آن را باز کردید، باید در لیست گزینه های موجود در صفحه اسکرول کنید. شما می توانید بسیاری از گزینه های دیگر مانند حالت هواپیما، Wi-Fi و غیره را ببینید. در زیر همه اینها، گزینه Password را پیدا کرده و سپس روی آن کلیک کنید. این گزینه زیر گزینه Wallet و Apple Pay است.

برای این روش، شما به گزینه Passwords می روید زیرا در آنجا تمام رمزهای عبور ذخیره شده برنامه های مختلف در دستگاه شما به صورت امن ذخیره می شود. به محض کلیک بر روی گزینه Password، صفحه جدیدی باز می شود که از شما می خواهد ابتدا قفل صفحه را باز کنید.

در برگه رمز عبور، از شما خواسته می شود که قفل صفحه را با استفاده از رمز عبور دستگاه خود باز کنید. درست ارائه دهید می توانید از Touch ID، Face ID یا رمز عبور خود استفاده کنید.

به محض باز کردن قفل صفحه، چندین برنامه به شما نمایش داده می شود که رمز عبور آنها در تب Passwords ذخیره شده است. این لیست بر اساس حروف الفبا مرتب شده است تا بتوانید برنامه مورد نیاز خود را پیدا کنید.

برای پیدا کردن instagram.com باید در لیست برنامه‌ها پیمایش کنید روی آن کلیک کنید. در صفحه بعد می توانید رمز عبور اکانت اینستاگرام خود را مشاهده کنید. به صورت نقطه نمایش داده خواهد شد. باید روی آن کلیک کنید و قابل مشاهده می شود. سپس آن را کپی کنید تا برای استفاده های بعدی از آن استفاده کنید.

 

سخن آخر

در این آموزش نحوه مشاهده رمز فعلی اینستاگرام در گوشی را به شما یاد دادیم. فرقی نمی کند گوشی شما اندروید هست یا آیفون! در هر صورت می توانید از طریق این آموزش رمز فعلی اینستاگرام خود را در گوشی ببینید. امیدواریم از این آموزش هم استفاده کرده باشید.