معجزه طلایی برای کم کردن استرس و رسیدن به آرامش

به گزارش باملین به نقل از بهداشت نیوز اضطراب، نگرانی، سردرد و خواب آلودگی؛ همه ی ما این تجربیات ناخوشایند را داشته ایم. اما راه حل این مشکلات ساده تر از چیزی است که احتمالاً تصور می کنید: ماساژ گوش ها. این ماساژ به اعصاب آرامش می بخشد و می تواند ذهن را از مشکلات و ناراحتی های فیزیکی رها کند. و بهترین بخش آن این است که در هر زمان و مکانی، به سرعت و به راحتی قابل انجام است.

در ادامه با فواید ماساژ گوش آشنا خواهیم شد.

۱- کاهش دردهای عضلانی

دانشمندان دست به آزمایشی برای بررسی تأثیر ماساژ گوش بر کاهش درد در افراد مبتلا به کمر درد مزمن زدند. نتایج این آزمایش نشان داد این ماساژ ساده در کاهش درد مؤثر است.

صرف ماساژ دادن بخش های مختلف گوش، به ویژه لاله ی گوش، باعث تحریک پایانه های عصبی زیادی می شود، امری که می تواند به مغز در ترشح اندورفین کمک کند. این هورمون که با تأثیر شادی بخشش شناخته می شود، به کاهش درد هم کمک می کند. به علاوه، این هورمون می تواند به بهبود گردش خون کمک کند. برخی پژوهش ها نشان داد افراد توانسته بودند با همین ماساژ ساده ی گوش دردهای فیزیکی خود را بهتر کنترل کنند و آستانه ی تحمل درد آن ها افزایش یافته بود.

۲- کاهش اضطراب

نتایج پژوهش دیگری در میان بیماران زن در دوران انجام درمان لقاح مصنوعی که برای کمک به بارداری صورت می گیرد، نشان داد ماساژ گوش برای چنین موقعیت های اضطراب آوری می توانند کمک کننده باشد.

۳- تسکین میگرن و سردرد

در حالی که مصرف داروهای مسکن می تواند عوارض جدی و حتی مخربی بر بدن و سلامت ما داشته باشد، اما ماساژ گوش کاملاً بی ضرر است. شما می توانید برای دستیابی به نتیجه ی بهتر، این ماساژ را با درمان های طبیعی ای مانند مصرف چای نعناع فلفلی ترکیب کنید.

۴- کاهش سریع‌تر وزن

جدا از ورزش منظم و داشتن یک رژیم غذایی سالم، برای کاهش وزن خود می توانید ماساژ روزانه ی گوش هایتان را هم شروع کنید. تحقیقات نشان داده ترکیب این ماساژ با ورزش و رژیم می تواند سرعت کاهش وزن را بالاتر ببرد. بعد از دستیابی به وزن مورد نظر خود هم این ماساژ را ادامه دهید تا وزن تان ثابت بماند و سلامتی تان حفظ شود.

۵- رفع بی‌خوابی

از آنجایی که ماساژ گوش تأثیر آرامش بخش دارد، می توانید از آن پیش از خواب برای آرام کردن خود استفاده کنید. البته این روش به تنهایی کمکی به رفع کامل مشکل بی خوابی نمی کند، اما می تواند به آرام شدن شما کمک کند، چیزی که برای داشتن یک خواب خوب ضروری است. به علاوه، می توانید از آن در کنار روش های دیگری که برای رفع بی خوابی استفاده می کنید، کمک بگیرید.

۶- افزایش انرژی

شاید دیگر وقتش باشد نوشیدن قهوه برای رفع خواب آلودگی را کنار بگذارید. به جای این کار، می توانید ماساژ گوش نسبتاً محکم گوش ها را امتحان کنید. تحریک پایانه های عصبی گوش ها می تواند باعث فعال شدن برخی مراکز مغز شود و احساس خستگی را از میان ببرد. می توانید این کار را طی روز هم انجام دهید، زمانی که خستگی بر شما غلبه می کند و انرژی تان به پایین ترین حد می رسد.