نصب پابند و دستبند الکترونیک برای کدام مجرمان الزامی است؟

به گزارش باملین به نقل از تسنیم، سردار احمدرضا رادان؛ فرمانده کل انتظامی صبح امروز در حاشیه برنامه ارتقای ظرفیت عملیاتی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ارتقای توان عملیاتی پلیس به این منظور انجام شده است چرا که موضوع چابکی پلیس و به موقع رسیدن سر صحنه موضوع مهم و حائز اهمیتی است که همواره باید به آن توجه کرد.

وی افزود: در برخی مواقع مشاهده شده است پلیس به دلیل ترافیک نمی‌تواند به موقع به محل جرم برسد. به همین منظور نیاز است که توان عملیاتی پلیس با وسیله‌هایی که بتوان ترافیک را دور زد مانند موتورسیکلت اضافه شود.

فرمانده کل انتظامی از اضافه شدن ۱۰۰۰دستگاه موتورسیکلت به واحدهای عملیاتی فرماندهی نیروی انتظامی تهران بزرگ خبر داد و گفت: این واحدهای موتوری قرار است پلیس‌های تخصصی فرمانده انتظامی تهران اضافه شوند تا عملکرد پلیس در زمان امدادخواهی مردم سریع‌تر و بهتر شود.

سردار رادان به اجرایی شدن کنترل مجرمین سابقه‌دار با پابند و دستبند الکترونیک اشاره کرد و گفت: با موافقت ریاست قوه قضاییه قرار شده است تا افرادی که از سه بار سابقه سرقت داشته‌اند و دستگیر شده‌اند و یا اینکه محکومیت در این زمینه داشته اند (۳ سابقه) با دستبند و پابند الکترونیک کنترل شوند.

وی بیان کرد: قرار است این طرح در سراسر کشور به‌ویژه در تهران بزرگ، البرز، غرب و شرق تهران به‌زودی اجرایی شوند و مجرمان سابقه‌دار به‌ویژه سارقان به وسیله پابند و دستبند الکترونیک کنترل شوند.

رئیس پلیس کشور خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم با اجرای این طرح بتوانیم کاهش خوبی در حوزه سرقت را شاهد باشیم.

سردار رادان در پایان صحبت‌های خود به موضوع دوربین البسه اشاره کرد و گفت: مسئله دوربین البسه در قانون آمده است و باید اجرا شود؛ پلیس هم از این موضوع استقبال می کند و امیدوار هستیم از سال ۱۴۰۳ بودجه کافی در اختیار پلیس قرار بگیرد تا تمامی ماموران پلیس به دوربین البسه مجهز شوند.