هشدار به وام‌گیرندگان؛ گول این تبلیغ را نخورید!

به گزارش باملین به نقل از فارس، سید مصطفی مرتضوی، رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس با اعلام شکایت مبنی بر اینکه فردی ناشناس در شبکه اجتماعی تلگرام تحت عنوان فروش وام کم بهره از وی کلاهبرداری کرده است، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های انجام شده، مشخص شد متهم با درج آگهی فروش وام کم بهره در شبکه اجتماعی تلگرام، مبلغ ۱۲۰ میلیون ریال بابت فروش وام از شاکی دریافت که نه تنها هیچ گونه وامی به شاکی پرداخت نکرده بلکه از پاسخگویی به تماس و پیام‌های وی نیز خوداری کرده است.

مرتضوی ادامه داد: با تلاش و اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان این پلیس و به دلیل اینکه احتمال می‌رفت از این طریق از افراد زیادی کلاهبرداری شود، در نهایت متهم شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان تصریح کرد: متهم در تحقیقات انجام شده به بزه ارتکابی اعتراف که پس از تکمیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضایی داده شد.

وی به شهروندان توصیه کرد به آگهی‌ها و اطلاعیه‌های مختلفی که در فضای مجازی مخصوصا شبکه‌های اجتماعی برای انجام معاملات منتشر می‌شود، توجهی نکرده و در صورت انجام معامله ابتدا از هویت انتشار دهنده آگهی و صحت و سقم آن مطمئن و سپس اقدام به ارسال و دریافت وجه یا کالا کنند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با جرایم رایانه‌ای را دارد، بنابراین از عموم مردم درخواست داریم گزارشات خود در خصوص جرایم فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی، ارسال کنند.