هشدار جدی به هموطنان؛ از رفتن به خلیج فارس خودداری کنید!

به گزارش باملین به نقل از ایرنا، محمد کاملی دیرستانی، با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: در روز جاری نقاطی از خلیج فارس با وزش بادهای نسبتا شدید شمال غربی مواج خواهد بود و در نقاطی از استان احتمال رگبار پراکنده باران و رعدوبرق پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: طبق تحلیل نقشه ها و مُدل های هواشناسی امروز در نقاطی از شرق استان هرمزگان احتمال وقوع رگبار پراکنده باران و رعدوبرق دور از انتظار نیست.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: براساس پیش بینی نقشه‌های هواشناسی خلیج فارس به ویژه در محدوده سواحل و جزایر غربی استان با تداوم وزش باد نسبتاً شدید شمال غربی – جنوب غربی(با تاکید بر ساعات بعدازظهر و شب) نسبتا مواج خواهد بود.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: بتدریج از ظهر یکشنبه از سرعت باد شمال غربی در مناطق ساحلی استان کاسته خواهد شد.

وی گفت: از لحاظ دمایی نوسانات یک تا سه درجه مورد انتظار است.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۱۴ درجه و ۷۹ درصد و شهر قشم را ۱۸ و ۷۰ درصد اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.