هشدار ریزش بهمن در تهران

به گزارش باملین به نقل از مهر، حامد یزدی مهر، عصر جمعه از صدور هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر فعالیت گسترده سامانه بارشی و کاهش محسوس دما در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: این دو سامانه از عصر فردا پنجم اسفندماه تا صبح سه شنبه هشتم اسفندماه فعال خواهند بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه سامانه بارشی برف، باران، مه و وزش باد شدید موقتی و وقوع کولاک برف در کوهستان‌های استان تهران به ویژه میگون، دماوند، آبعلی، شمیرانات، ایستگاه هفت توچال، لواسان، پردیس، قدس، رباط کریم، شهریار، اسلامشهر، بهارستان و تهران در زمان مذکور پیش بینی شده است، گفت: به شهروندان توصیه می‌شود نسبت به تردد در مسیرهای کوهستانی به علت وقوع ریزش بهمن احتیاط لازم را داشته باشند و حتماً مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

یزدی مهر، افزود: طبق این هشدار احتمال لغزندگی و یخ زدگی معابر وجود دارد، لذا از همه عزیزان دستگاه‌های اجرایی و امدادی و راهداری می‌خواهیم نسبت به برف روبی مسیرهای اصلی و کوهستانی توجه ویژه داشته باشند، تا خدایی ناکرده شاهد حوادث ناگوار برای مردم نباشیم.

وی در ادامه در خصوص احتمال آب گرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه‌ها نیز هشدار داد عنوان کرد: شهروندان به هیچ عنوان در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نداشته باشند، و دستگاه‌های اجرایی نسبت به لایروبی کانال‌ها و پاک سازی آب روها اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به کاهش محسوس دما از همه مردم خواست نسبت به صرفه جویی در حامل‌های انرژی توجه ویژه داشته باشند و در خصوص یخ زدگی تأسیسات و لوله‌های آب رسانی تمهیدات ویژه بیاندیشند.

یزدی مهر در پایان نیز به کوهنوردان در خصوص عدم صعود به ارتفاعات هشدار داد.