هوای تهران در هفته آینده سردتر می‌شود!

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی وضعیت هوای استان طی پنج روز آینده آسمانی نیمه‌ابری و با فعالیت سامانه بارشی به‌ویژه در بخش‌های شمالی و غربی استان به‌تناوب در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر، بارش باران و وزش باد، در نیمه‌شمالی برف و باران و در ارتفاعات بارش برف و مه، گاهی وزش باد شدید و کولاک برف و در مناطق مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

 

از چهارشنبه عصر تا صبح پنجشنبه (۴ تا ۵ بهمن) در بیشتر نواحی استان در بعضی ساعات وزش باد شدید مورد انتظار است.

طی روز جمعه (۶ بهمن) به دلیل عدم وزش باد قابل ملاحظه در مناطق پرتردد شهری در بعضی ساعات افزایش موقتی غبار محلی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

 

از سه‌شنبه شب تا جمعه کاهش محسوس دما ۵ تا ۸ درجه سلسیوس مورد انتظار است.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا( ۴ بهمن) ابری و مه رقیق و در بعضی ساعت‌ها بارش باران و وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (۵ بهمن) نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۳  درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه توچال با  کمینه دمای ۹- درجه سانتیگراد، سردترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌ است.

همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته در غالب ایستگاه‌های هواشناسی تهران بارش‌ ثبت شده است که بیشترین میزان بارندگی مربوط به ایستگاه آبعلی به میزان ۷ میلیمتر بوده است.

پس از آبعلی نیز دماوند به میزان ۶.۶ میلیمتر، در شمیرانات- اقدسیه به میزان ۶.۵ میلیمتر، پردیس ۶.۱ میلیمتر، میگون ۵.۳ میلیمتر، فرودگاه مهرآباد ۵.۲ میلیمتر، شرق تهران ۴.۸ میلیمتر، لواسان ۴.۵ میلیمتر، شهریار ۳.۸ میلیمتر، فرودگاه امام خمینی (ره) ۳ میلیمتر، ورامین ۲.۸ میلیمتر و فیروزکوه ۱.۲ میلیمتر بارندگی دریافت کرده‌اند.