وضعیت بازار خودروهای داخلی چهارشنبه ۱۴ دی

به گزارش باملین، نوسان قیمت خودرو امروز کمی آرام گرفت. با این حال بررسی قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا طی روزهای گذشته حاکی از صعود خودروهای پرفروشی همچون دنا، پراید، ساینا، رانا و… است.

در ادامه پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آینده و جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (۱۲دی) را بخوانید.

 

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ به ۴۹۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۳ نیز به ۵۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۳ هم ۶۳۵ میلیون تومان است که طی روز گذشته ثابت مانده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۷۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۳ نیز امروز به ۵۶۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۳ امروز ۶۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۷۸۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۶۳ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۳ این ۸۰۰ میلیون تومان است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۱۰۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۷۶۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۳ هم ۷۹۰ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به ۹۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۳ هم به ۶۹۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی سه ماه گذشته ۱۴۳ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۳ به حوالی ۸۴۰ میلیون تومان رسیده است که به معنای افزایش ۱۰ میلیونی طی یک روز است. این خودرو نسبت به خرداد ۹۴میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و طی پنج ماه گذشته ۲۰۰میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱به ۵۳۵ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۳ نیز ۵۵۰ میلیون تومان که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این دو خودرو نسبت به ۳ روز گذشته ۲۰ میلیون گران شدند.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۵۰۰ میلیونی شده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت سمند EF۷ مدل ۱۴۰۱ حوالی ۵۸۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون بالا رفته است.

قیمت سمند سورن پلاس بنزینی مالتی مدیا مدل ۱۴۰۱ هم ۵۹۰ میلیونی شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. قیمت سمند سورن پلاس ۱۴۰۳ مالتی مدیا نیز ۶۵۵ میلیون تومان است شده است که ۵ میلیون گران شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۳ نیز ۶۸۰ میلیون اعلام شده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. این خودرو طی دو روز گذشته ۱۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۳ نیز ۵۵۰میلیون تومان شده است و نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۳ نیز به ۶۸۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۳ نیز یک میلیاردو۶۷۰ میلیون تومان شده است که طی  سه روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۰ به یک میلیاردو۲۱۰میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۳ نیز امروز ۴۰۰میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

 

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۱۱ صفر مدل ۹۹ نیز امروز ۳۳۹ میلیون تومان است و نسبت به دو روز گذشته ۲ میلیون بالا رفته است.

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم حوالی ۲۶۷ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی دو روز گذشته ۲ میلیون گران شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به روز گذشته ثابت مانده است و ۳۴۵ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۵۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۳ حوالی ۳۷۰ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۳ نیز۴۵۰ میلیون تومان شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۵۵ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون بالا رفته است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۳ حوالی ۳۵۵ میلیون رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۳ نیز به ۳۶۵ میلیون تومان رسیده است که طی دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۵۰ میلیون تومان شده است که ۵ میلیون گران شده است. مدل ۱۴۰۳ این خودرو هم ۳۶۰ میلیون است که ۵ میلیون افزایش یافته است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۳ نیز ۴۶۵ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۳ امروز به ۷۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۳ امروز به ۵۹۵ میلیون تومان رسیده است که ثابت مانده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۵۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود که ثابت مانده است. اما طی سه روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۳ نیز امروز ۵۶۵ میلیون تومان است که نسبت به سه روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

دلیل افزایش قیمت خودرو طی روزهای اخیر 

چند روزی است که بازار خودرو شاهد افزایش قیمت چشمگیری است و بعضی از فعالان بازار عقیده دارند این روند قیمتی به خاطر کاهش عرضه و کند شدن مراحل صدور فاکتور رخ داده است. با وجود اینکه در چند ماه اخیر شاهد کاهش قابل توجه نرخ ارز به خصوص در هفته‌های اخیر بودیم؛ ولی خودرو این کاهش قیمت را به خود ندید و چه بسا شاهد افزایش قیمتی بین  ۳ تا ۱۰ میلیون تومان در بعضی از مدل‌ها بود. به گفته کارشناسان صنعت خودروسازی، موضوع کاهش عرضه با بهانه‌های گوناگون، به رویه همیشگی افزایش قیمت این محصول تبدیل شده است و با توجه به اینکه بازار خودرو به ثبات نسبی رسیده ولی انحصار در این صنعت هر بار منجر به افزایش قیمت این کالا می‌شود.