وضعیت بازار خودرو پنجشنبه ۱۹ بهمن / ریزش قیمت تارا، هایما، پراید و پژو پارس

به گزارش باملین، بازار خودرو روز آرامی را سپری کرد. قیمت اکثر خودروها ثابت بود و برخی نیز نسبت به روز گذشته ریزش قیمت را ثبت کردند. قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا حاکی از کاهش قیمت پراید، پژو پارس، تارا و هایما است. در ادامه جدیدترین قیمت خودروهای پرفروش ایرانی و تغییرات آن نسبت به روز گذشته (۱۸ دی) را بخوانید.

قیمت روز محصولات ایران خودرو

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱به ۵۶۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است اما طی ۳ روز ۸ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پانوراما مدل ۱۴۰۳ نیز به ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به سه روز گذشته ۸ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت پژو ۲۰۷ دستی فرمان برقی مدل ۱۴۰۳ هم ۷۱۰ میلیون تومان است که طی سه روز گذشته ۱۸ میلیون پایین آمده است. این خودرو از تیر تا به امروز ۱۲۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ تیپ ۵ مدل ۱۴۰۳ نیز امروز به ۶۴۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است.

 قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای پانوراما مدل ۱۴۰۳ امروز ۷۵۰ میلیون تومان است که نسبت به دو روز گذشته ۱۳ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ امروز ۸۳۰ میلیون تومان است که نسبت به سه روز گذشته ۲۵ میلیون ارزان شده است. این خودرو تقریبا طی چهار ماه گذشته ۱۳۹ میلیون ارزان شده است. مدل ۱۴۰۳ این ۸۵۰ میلیون تومان است که طی دو روز گذشته ۱۷ میلیون پایین آمده است. این مدل طی چهار ماه گذشته ۵۵میلیون ارزان شده است.

قیمت تارا اتوماتیک مدل V۲ سال ۱۴۰۱، ۸۹۰ میلیون تومان است که نسبت به سه روز گذشته ۲۰ میلیون پایین آمده است. تارا اتوماتیک صفر مدل V۲ سال ۱۴۰۳ هم ۹۲۵ تومان قیمت خورده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است. قیمت تارا اتوماتیک V۴ LX نیز به یک میلیاردو و ۹۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون پایین آمده است.

قیمت تارا دنده ای V۱ سال ۱۴۰۳ هم به ۷۸۵میلیون تومان رسیده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است و طی سه ماه گذشته ۶۱ میلیون ارزان شده است.

قیمت دنا اتوماتیک توربو پلاس مدل ۱۴۰۳ به حوالی ۹۳۵ میلیون تومان رسیده است که به معنای کاهش ۱۵ میلیونی طی سه روز است. این خودرو نسبت به خرداد ۷۰میلیون تومان ریزش داشته است.

قیمت دنا معمولی ۱۴۰۱ هم به ۷۰۰میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۰ میلیون پایین آمده است و طی شش ماه گذشته ۱۵۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پانوراما پلاس مدل ۱۴۰۱ به ۶۲۰ میلیون تومان رسیده است که طی سه روز گذشته ۵ میلیون پایین آمده است. رانا پلاس پانوراما ۱۴۰۳ نیز ۶۴۰ میلیون تومان که نسبت به سه روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت رانا پلاس مدل ۱۴۰۱ هم ۵۵۵ میلیونی شده است که طی روز گذشته ۵ میلیون کاهش پیدا کرده است.

سمند سورن پلاس XU۷P بنزینی مدل ۱۴۰۳ هم ۶۴۵ میلیونی شده است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است. سمند سورن پلاس EF۷ بنزینی مدل ۱۴۰۱ نیز ۶۳۰ میلیون تومان است شده است که ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت پژو پارس LX مدل ۱۴۰۳ نیز ۷۳۰ میلیون اعلام شده است که طی سه روز گذشته ۱۷ میلیون پایین آمده است.

قیمت پژو پارس XU۷P مدل ۱۴۰۳ نیز ۶۰۰ میلیون تومان شده است و نسبت به سه روز گذشته  ۳ میلیون پایین آمده است.

قیمت پژو پارس ELX-TU۵ مدل ۱۴۰۳ نیز به ۷۴۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۳ میلیون کاهش پیدا کرده است. این مدل گرانترین پژو پارس است.

قیمت هایما ۸S مدل ۱۴۰۳ نیز یک میلیاردو ۸۸۰میلیون تومان شده است که ۵ میلیون پایین آمده است. قیمت هایما S۵ ۶ سرعته اتوماتیک مدل ۱۴۰۳ به یک میلیاردو۴۱۰میلیون تومان رسیده است که طی یک روز ۵ میلیون ارزان شده است.

قیمت وانت آریسان ۲ مدل ۱۴۰۳ نیز امروز ۴۷۵میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به دو روز گذشته ۳ میلیون کاهش پیدا کرده است.

قیمت روز محصولات سایپا

قیمت پراید ۱۵۱ SE مدل ۱۴۰۱ هم حوالی ۲۸۹ میلیون تومان به روزرسانی شد که طی روز گذشته ۴ میلیون ارزان شده است.

قیمت تیبا صندوق دار SX بنزینی مدل ۱۴۰۱ نسبت به سه روز گذشته ۱۵ میلیون پایین آمده است و ۳۹۵ میلیون تومان اعلام شد.

قیمت تیبا EX هاچ بک مدل ۱۴۰۱ نیز به ۳۸۰  میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت ساینا S دنده ای‌ مدل ۱۴۰۳ حوالی ۳۹۵ میلیون تومان خریدوفروش می شود که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت ساینا S اتوماتیک مدل ۱۴۰۳نیز ۴۷۵ میلیون تومان شده است که نسبت به سه روز گذشته ۱۰ میلیون ارزان شده است.

قیمت ساینا EX دنده ای مدل ۱۴۰۱ نیز ۳۸۰ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت کوییک دنده ای R مدل ۱۴۰۳ حوالی ۳۸۵ میلیون رسیده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت کوییک SR دنده ای مدل ۱۴۰۳ نیز به ۳۹۰ میلیون تومان رسیده است که طی روز گذشته تغییر نکرده است.

قیمت کوییک دنده ای S مدل ۱۴۰۱ هم ۳۸۰ میلیون تومان شده است که ارزان شده است. مدل ۱۴۰۳ این خودرو هم ۳۹۵ میلیون است که تغییر نکرده است.

قیمت کوییک R پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۳ نیز ۴۹۰ میلیون تومان اعلام شده است که نسبت به روز گذشته ثابت مانده است.

قیمت شاهین G اتومات CVT مدل ۱۴۰۳ امروز به ۸۳۰ میلیون تومان رسیده است که نسبت به دو روز گذشته ۱۵ میلیون گران شده است.

قیمت شاهین سایپا مدل ۱۴۰۳ امروز به ۶۵۵ میلیون تومان رسیده است که ۵ میلیون ارزان شده است. شاهین G مدل ۱۴۰۰ هم ۶۱۵ میلیون تومان فروخته می‌شود که ثابت مانده است.

قیمت شاهین GL دنده ای صفر مدل ۱۴۰۳ نیز امروز ۶۵۵ میلیون تومان است که نسبت به روز گذشته ثابت شده است.

پیش بینی قیمت خودرو تا پایان سال

همزمان با ریزش قیمت دلار، بازار خودرو نیز به روند نزولی خود بازگشت. بر اساس گفته کارشناسان مهم‌ترین بازیگر بازار خودرو در وضعیت فعلی را می‌توان نرخ دلار در بازار آزاد نام برد. در حال حاضر اغلب کارشناسان اقتصادی، روند نزولی را برای نرخ دلار متصور هستند؛ البته به دلیل رشد نسبی تقاضا با توجه به نزدیکی بازار شب عید، در صورتی که حتی نرخ دلار با افت بیشتری همراه شود، احتمالاً قیمت خودرو در وضعیت ثبات و رکود به سر ببرد.